Trwa ładowanie...

Szkocja. Kwarantanna w hotelach po wszystkich przyjazdach z zagranicy

W Szkocji obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny w hotelu będzie dotyczył wszystkich przyjeżdżających z zagranicy - ogłosił we wtorek szkocki minister transportu Michael Matheson.

Share
Nowe zasady wchodzą w Szkocji od najbliższego poniedziałku
Nowe zasady wchodzą w Szkocji od najbliższego poniedziałkuŹródło: Getty Images
d2fiamv

We wtorek brytyjski minister zdrowia wyjaśnił szczegółowo, że od 15 lutego w Wielkiej Brytanii obowiązkową kwarantannę będą musieli odbywać obywatele i rezydenci Wielkiej Brytanii i Irlandii, przyjeżdżający do Anglii z 33 krajów z "czerwonej listy", czyli tych uznanych za kraje wysokiego ryzyka z powodu południowoafrykańskiego i brazylijskiego wariantu koronawirusa.

Pozostałe osoby, które nie są obywatelami bądź rezydentami Wielkiej Brytanii i Irlandii, obowiązuje zakaz wjazdu do Wielkiej Brytanii.

Szkocja - kwarantanna w hotelach dla wszystkich

Ogłoszone przez Hancocka zasady dotyczą tylko przyjazdów do Anglii, natomiast wkrótce później rząd Szkocji oświadczył, iż obowiązek kwarantanny w hotelach będzie dotyczyć wszystkich przyjeżdżających z zagranicy. Co ważne, rząd Walii ogłosił, że dostosuje się do regulacji w Anglii, zaś rząd Irlandii Północnej na razie nie zajął stanowiska.

d2fiamv

Jak poinformował zaś minister Matheson, koszt kwarantanny - obejmujący zakwaterowanie, transport i testy na obecność koronawirusa - będzie taki sam jak w Anglii, czyli wyniesie 1750 funtów od osoby i będą go pokrywać podróżni, choć rząd stworzy system pomocy dla osób, które nie są w stanie tego zapłacić. Dodał, że rząd szkocki zarezerwuje ok. 1300 pokoi w sześciu hotelach w pobliżu lotnisk w Edynburgu, Glasgow i Aberdeen.

Szkocja i Anglia - testy przed rozpoczęciem podróży i po przyjeździe

Warto dodać, że w Szkocji i w Anglii, od poniedziałku wejdzie w życie obowiązek wykonania, oprócz testu na obecność koronawirusa przed rozpoczęciem podróży, także dwóch kolejnych testów typu PCR - w drugim i ósmym dniu po przyjeździe.

Ze względu na to, że w Szkocji przyjezdni będą od razu kierowani na kwarantannę w hotelach, testy będą zapewnione w ramach kwarantanny hotelowej.

Szkocki rząd nie wyjaśnił natomiast, czy i w jaki sposób będą kontrolowane osoby, które przyjadą do Szkocji z krajów z spoza "czerwonej listy" poprzez któreś z lotnisk w Anglii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wykolejenie pociągu w Szkocji. Wideo z miejsca zdarzenia

d2fiamv

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fiamv
d2fiamv