Trwa ładowanie...

Tajlandia w świetnej cenie! Egzotyczna wycieczka już za 3 tys. zł

Marzyłeś, aby odwiedzić Tajlandię, ale przeszkodą były drogie wycieczki? Teraz masz okazję zobaczyć jeden z najpopularniejszych wśród turystów krajów w Azji - i to w cenie podróży do Hiszpanii czy Grecji. Skąd nagły wysyp tanich ofert oraz w jakich miejscach spędzimy wymarzony, egzotyczny urlop? Wyjaśniamy.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Tajlandia w świetnej cenie! Egzotyczna wycieczka już za 3 tys. złŹródło: Shutterstock.com
d3p4ht4
d3p4ht4

Najlepszą porą na podróż do Tajlandii są miesiące od listopada do kwietnia – wiedzą o tym turyści, którzy odwiedzali ten kraj wielokrotnie. Mamy wtedy największą gwarancję świetnej pogody, a temperatury są znacznie przyjemniejsze niż w lipcu czy sierpniu. Z kolei największą zaletą okresu od maja do października są znacznie niższe ceny hoteli oraz mniejsza liczba turystów.

Z czego wynika korzystniejsza cena? Tajlandia leży w strefie klimatu tropikalnego. Przez okrągłe 12 miesięcy temperatura jest tu wysoka, jednak można wyróżnić 3 pory roku. Najwięcej pytań dotyczy pory deszczowej, która trwa właśnie od maja do października (zaczyna się w centralnej Tajlandii i przechodzi stopniowo na południe). Możemy w tym czasie napotkać rzęsiste, ale krótkotrwałe ulewy – zazwyczaj co 2 lub 3 dni, przeważnie wieczorem i w nocy. Jeśli planujemy wyjazd pod koniec września czy w październiku, nie musimy się tym szczególnie martwić, ponieważ jesień jest schyłkiem pory deszczowej. A temperatury są znacznie przyjemniejsze niż w szczycie lata – od ok. 26 do 35 st. C.

Podczas pory deszczowej spotkamy w Tajlandii najpiękniejszą roślinność / Shutterstock.com
Źródło: Podczas pory deszczowej spotkamy w Tajlandii najpiękniejszą roślinność / Shutterstock.com

Niewątpliwą zaletą wyjazdu jesienią jest mała liczba turystów i możliwość podziwiania pięknej, tajskiej przyrody, która w tym okresie kwitnie najbujniej. Wilgotność powietrza wynosi wówczas ok. 80 proc.

Jeśli chodzi o Bangkok i Pattayę, w opinii wielu turystów pora deszczowa jest tu znacznie przyjemniejsza niż pora gorąca – deszcze oczyszczają i odświeżają gęste powietrze. Dostępne aktualnie na rynku tanie wycieczki obejmują właśnie Pattayę, która jest jednym z najchętniej wybieranych miejsc na urlop w Tajlandii.

d3p4ht4

Pattaya położona jest ok. 150 km od stolicy. Od kilku dekad jest utożsamiana z plażowym rajem. Zatoka w kształcie półksiężyca, miękki, biały piasek, ciepła woda oraz mnóstwo hoteli, restauracji i bogate życie nocne przyciągają turystów z całego świata.

Niskie ceny wycieczek na wrzesień oraz październik znajdziemy również na Phuket. To zdecydowanie jedna z najpopularniejszych wysp Tajlandii. Zlokalizowana jest u zachodnich wybrzeży kraju i ma wszystko, czego potrzeba do beztroskiego wypoczynku: słońce, plaże, rafy. Są tu także setki hoteli, restauracji i klubów, dlatego niektórzy mówią, że to drugi Bangkok, tylko że w wersji "plażowej".

Zobacz też: Tajlandia w 180 sekund

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3p4ht4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p4ht4