Trwa ładowanie...

Te miasta trzeba odwiedzić. Brytyjscy dziennikarze zachwyceni Gdańskiem i… "Vrot-swaffiem"

Co złośliwsi twierdzą, że nad Bałtykiem ceny są niemieckie, a pogoda angielska. Brytyjczykom to najwidoczniej nie przeszkadza, bo po raz kolejny "The Telegraph" poleca Gdańsk jako jedno z miast, które trzeba odwiedzić. W zestawieniu został wyróżniony również Wrocław.

Te miasta trzeba odwiedzić. Brytyjscy dziennikarze zachwyceni Gdańskiem i… "Vrot-swaffiem"Źródło: Shutterstock.com
d14h6g9
d14h6g9

Aż 2 polskie ośrodki znalazły się w zestawieniu 22 miast, o odwiedzeniu których czytelnicy brytyjskiego "The Telegraph" prawdopodobnie nigdy nie myśleli, a powinni.

Gdańsk otwiera listę, na której znalazły się jeszcze m.in. takie perełki jak: Skopje w Macedonii, Treviso i Triest we Włoszech, Braga w Portugalii, Tbilisi w Gruzji, oraz Wrocław. Co zachwyca w wyróżnionych miastach zlokalizowanych w kraju nad Wisłą?

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Gdańsk, który księżna Kate i książę William odwiedzili tego lata, to miejsce narodzin "Solidarności" – wyjaśniają autorzy zestawienia. Zachwyca "niezwykłym miksem średniowiecznej, renesansowej i gotyckiej architektury" (w tej właśnie kolejności), Bazyliką Mariacką oraz licznymi muzeami.

d14h6g9

Wrocław z kolei – i tu ściągawka dla angielskich czytelników: wymawiaj: "vrot-swaff” – od Ostrowa Tumskiego po Rynek – jest wypełniony pięknymi budynkami i kulturą. Tak przynajmniej sądzą autorzy zestawienia. Zgadzacie się?

Bałtycki chłód. Jedyny taki:

d14h6g9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14h6g9