Trwa ładowanie...

Tego jeszcze nie było. Ratownicy walczą o ludzkie życie... parawanami

Parawaning wciąż ma się dobrze nad polskim morzem. To, że jedni masowo odcinają się od drugich zwykle jest powodem do żartów, ale że z powodu parawanów trudniej komuś pomóc, myśli już niewielu. Ratownicy z Władysławowa i Sopotu wpadli na genialny pomysł - parawany wykorzystują do torowania korytarzy bezpieczeństwa.

Tego jeszcze nie było. Ratownicy walczą o ludzkie życie... parawanamiŹródło: Instagram.com/nieogladajtegoprofilu
dst4t2o
dst4t2o

Bałtyckie plaże przeżywają oblężenie. Od wczesnych godzin porannych tabuny ludzi odgradzają się parawanem i na kolejne godziny rezerwują swój kawałek piasku. Z boku wygląda to śmiesznie, ale ratownikom nie jest wcale do śmiechu. Bo kiedy topi się człowiek, żarciki idą na bok - zaczyna się walka z czasem i nieszczęsnymi parawanami.

Dlaczego Bałtyk jest taki zimny?

Ratownicy z Władysławowa znaleźli sposób: rozkładają własne. I mówią, że są one korytarzami bezpieczeństwa. Skoro nie da się przebić, zostaje im właściwie tylko to. – My musimy w jak najkrótszym czasie udzielić pomocy - mówi ratowniczka Magdalena Wyszchulska w rozmowie z TVN24.

To samo robią ich koledzy z Sopotu.

Parawany ratownicze różnią się od tych, typowo plażlowych. Mają czerwono-białe barwy i tworzą swoiste alejki prowadzące do morza. - Są bardzo pomocne, bo ułatwiają ewakuację. My z wieży do wody mamy około 20-30 m. Gdyby nie te ścieżki, pomoc trwałaby dużo dłużej – wyjaśnia ratowniczka.

Ostatnio dzięki nim uratowano plażowicza, który dostał ataku padaczki.

dst4t2o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dst4t2o