Trwa ładowanie...

The Telegraph zachęca do podróży do Bydgoszczy. "Jeśli potraficie wskazać to miasto na mapie, jesteśmy pod wrażeniem”

Bydgoszcz w trójce najatrakcyjniejszych kierunków z nowej siatki połączeń Ryanaira. Polskie miasto poleca Brytyjczykom portal The Telegraph. Niestety nie obyło się bez wtopy. Autor artykułu pomieszał Bydgoszcz z Toruniem.

The Telegraph zachęca do podróży do Bydgoszczy. "Jeśli potraficie wskazać to miasto na mapie, jesteśmy pod wrażeniem”Źródło: Iwona Kołczańska, WP
d4fsaei
d4fsaei

Portal The Telegraph przeanalizował nowe połączenia Ryanaira z brytyjskich miast i poleca swoim czytelnikom trzy kierunki: włoskie Rimini, duński Aalborg oraz… Bydgoszcz. Wyróżnienie dla polskiego miasta cieszy, szczególnie, że nie należy ono do czołowych atrakcji naszego kraju. Zazwyczaj zagraniczne media rozpisują się o Krakowie czy Warszawie, czasem o Gdańsku czy Zakopanem. Zabraliśmy się za lekturę, ciekawi, co portal zdecydował się polecić czytelnikom. Spacer po Wyspie Młynskiej, wizytę w Muzeum Mydła i Historii Brudu czy może Exploseum?

Niestety po wczytaniu się w artykuł The Telegraph miny nam trochę zrzedły. "Ryanair wprowadza także loty do Bydgoszczy. Jeśli ktoś z was potrafi wskazać to miasto na mapie, jesteśmy pod wrażeniem" – czytamy. Potem, zamiast kilku zdań na temat atrakcji miasta, autor artykułu odsyła czytelników do pobliskiego Torunia, nazywając go jednym z najpiękniejszych miejsc w kraju. Oczywiście promocja jednego z najstarszych miast Polski także cieszy, ale niestety całość zobrazowana jest zdjęciem Bydgoszczy, podpisanym jako Toruń. Trochę się zgubiliśmy, co w końcu poleca autor tekstu. Chyba sam wciąż nie umie wskazać Bydgoszczy na mapie.

Bydgoszcz reklamująca Toruń, screen z The Telegraph
Źródło: Bydgoszcz reklamująca Toruń, screen z The Telegraph

Bydgoszcz, największy ośrodek województwa kujawsko-pomorskiego, jeszcze do niedawna nie miała najlepszej opinii w kraju. Wśród mieszkańców innych regionów Polski najczęściej uchodziła za miasto zaniedbane, w którym niewiele się dzieje. Często mówiło się na nią po prostu "Brzydgoszcz".

Iwona Kołczańska WP
Źródło: Iwona Kołczańska WP

Na przestrzeni ostatnich lat Bydgoszcz przeszła jednak zaskakującą metamorfozę. Na pierwszy ogień poszedł budynek przy ul. Mennica, który zaadaptowano na Centrum Pracy i Przedsiębiorczości, oraz budowa trzech kładek nad Brdą i Młynówką. Drugi etap objął renowację i adaptację Czerwonego Spichrza na interaktywne Muzeum Sztuki, Białego Spichrza na Muzeum Archeologii, Domu Młynarza na centrum informacyjno-recepcyjne zespołu muzealnego, domu przy ul. Mennica 4 na Europejskie Centrum Pieniądza oraz Domu Leona Wyczółkowskiego z wystawami prac artysty. Chodniki, ścieżki rowerowe, plac zabaw, amfiteatr, umocnienie brzegów Brdy i Młynówki oraz instalacja oświetlenia to efekty trzeciego etapu programu rewitalizacji. W ramach rewitalizacji Wyspy Młyńskiej powstała także nowoczesna przystań dla żeglarzy, wioślarzy i kajakarzy.

Najlepsze kierunki na zimę. Zobacz wideo!

d4fsaei
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fsaei

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj