The Telegraph zachęca do podróży do Bydgoszczy. "Jeśli potraficie wskazać to miasto na mapie, jesteśmy pod wrażeniem”
Bydgoszcz w trójce najatrakcyjniejszych kierunków z nowej siatki połączeń Ryanaira. Polskie miasto poleca Brytyjczykom portal The Telegraph. Niestety nie obyło się bez wtopy. Autor artykułu pomieszał Bydgoszcz z Toruniem.
Portal The Telegraph przeanalizował nowe połączenia Ryanaira z brytyjskich miast i poleca swoim czytelnikom trzy kierunki: włoskie Rimini, duński Aalborg oraz… Bydgoszcz. Wyróżnienie dla polskiego miasta cieszy, szczególnie, że nie należy ono do czołowych atrakcji naszego kraju. Zazwyczaj zagraniczne media rozpisują się o Krakowie czy Warszawie, czasem o Gdańsku czy Zakopanem. Zabraliśmy się za lekturę, ciekawi, co portal zdecydował się polecić czytelnikom. Spacer po Wyspie Młynskiej, wizytę w Muzeum Mydła i Historii Brudu czy może Exploseum?
Niestety po wczytaniu się w artykuł The Telegraph miny nam trochę zrzedły. "Ryanair wprowadza także loty do Bydgoszczy. Jeśli ktoś z was potrafi wskazać to miasto na mapie, jesteśmy pod wrażeniem" – czytamy. Potem, zamiast kilku zdań na temat atrakcji miasta, autor artykułu odsyła czytelników do pobliskiego Torunia, nazywając go jednym z najpiękniejszych miejsc w kraju. Oczywiście promocja jednego z najstarszych miast Polski także cieszy, ale niestety całość zobrazowana jest zdjęciem Bydgoszczy, podpisanym jako Toruń. Trochę się zgubiliśmy, co w końcu poleca autor tekstu. Chyba sam wciąż nie umie wskazać Bydgoszczy na mapie.
Bydgoszcz, największy ośrodek województwa kujawsko-pomorskiego, jeszcze do niedawna nie miała najlepszej opinii w kraju. Wśród mieszkańców innych regionów Polski najczęściej uchodziła za miasto zaniedbane, w którym niewiele się dzieje. Często mówiło się na nią po prostu "Brzydgoszcz".
Na przestrzeni ostatnich lat Bydgoszcz przeszła jednak zaskakującą metamorfozę. Na pierwszy ogień poszedł budynek przy ul. Mennica, który zaadaptowano na Centrum Pracy i Przedsiębiorczości, oraz budowa trzech kładek nad Brdą i Młynówką. Drugi etap objął renowację i adaptację Czerwonego Spichrza na interaktywne Muzeum Sztuki, Białego Spichrza na Muzeum Archeologii, Domu Młynarza na centrum informacyjno-recepcyjne zespołu muzealnego, domu przy ul. Mennica 4 na Europejskie Centrum Pieniądza oraz Domu Leona Wyczółkowskiego z wystawami prac artysty. Chodniki, ścieżki rowerowe, plac zabaw, amfiteatr, umocnienie brzegów Brdy i Młynówki oraz instalacja oświetlenia to efekty trzeciego etapu programu rewitalizacji. W ramach rewitalizacji Wyspy Młyńskiej powstała także nowoczesna przystań dla żeglarzy, wioślarzy i kajakarzy.