Trwa ładowanie...

To najlepszy czas na wizytę w Polsce – twierdzi amerykańska dziennikarka

Letnie wyjazdy do Europy należą do najpopularniejszych w Stanach. Osoby, które tego lata chcą doświadczyć czegoś nadzwyczajnego, powinny wybrać Warszawę – czytamy w artykule opublikowanym w popularnym amerykańskim serwisie poświęconym podróżom.

To najlepszy czas na wizytę w Polsce – twierdzi amerykańska dziennikarkaŹródło: Fotolia
d7en0gt
d7en0gt

„Nigdy nie było lepszego momentu na odwiedzenie tego kraju” – pisze autorka pełnego zachwytów tekstu. „Polskie Linie Lotnicze LOT właśnie wprowadziły bezpośrednie połączenie między Los Angeles a Warszawą. Oznacza to, że Polska jest w zasięgu ręki mieszkańców Zachodniego Wybrzeża, szukających pomysłu na wakacje, których nie zapomną nigdy (bezpośrednie loty z Chicago do Krakowa zostaną wprowadzone 2 lipca)”.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Shutterstock.com
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Źródło: Shutterstock.com, fot: mikolajn

W dalszej części artykułu opublikowanego w portalu podróżniczym travelpulse.com czytamy: „Na piękno tego kraju składa się połączenie uroku tradycji i nowoczesności Starego Świata, ale nie jest to pełny obraz. Od Bałtyku na północy, przez tereny Odry na zachodzie i Wisłę przepływającą przez środek kraju, po Tatry na południu – Polska oferuje wiele miłośnikom przyrody”. Wybór jest bogaty: żeglarze mogą spróbować swoich sił na Mazurach, wielbiciele kontaktu z naturą powinni odwiedzić żubry w Białowieskim Parku Narodowym, a narciarze i wielbiciele górskich wędrówek powinni wybrać majestatyczne Karpaty, twierdzi Kristina Rundquist

PAP
Źródło: PAP, fot: Rafał Guz

Ale to w miastach, pisze dziennikarka, turyści mogą tak naprawdę zrozumieć Polaków i ich bogatą historię. Stolica jest oczywistym punktem wyjścia do wszelkiego rodzaju poszukiwań. „Choć Warszawa została zniszczona w II czasie wojnie światowej, została wiernie i starannie odrestaurowana, by odwiedzający mogli dziś w pełni doświadczyć klimatu tego miasta” – czytamy. Autorka tekstu poleca spacer urokliwymi uliczkami Starego i Nowego Miasta oraz wizytę w Zamku Królewskim.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Radzi, by udać się do Łazienek i Wilanowa, a także nie przeoczyć innych atrakcji, m.in. Pałacu Kultury i Nauki, który „stanowi świetny przykład socjalistycznej architektury, a widok z 30. piętra jest dość imponujący”. Entuzjastom historii współczesnej poleca Muzeum Powstania Warszawskiego. Miłośników muzyka namawia do zwiedzania miasta śladem Fryderyka Chopina. A wieczorem wszystkich wysyła nad tętniącą życiem Wisłę.

Poza Warszawą, uważa Rundquist, warto też odwiedzić Gdańsk, portowe miasto, w którym narodziła się „Solidarność”, oraz Kraków, którego tradycje stanowią przeciwwagę dla hipsterskich trendów. Zgadzacie się z jej wyborami?

d7en0gt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7en0gt