Trwa ładowanie...
dnczs40

To najlepszy czas na wizytę w Polsce – twierdzi amerykańska dziennikarka

Letnie wyjazdy do Europy należą do najpopularniejszych w Stanach. Osoby, które tego lata chcą doświadczyć czegoś nadzwyczajnego, powinny wybrać Warszawę – czytamy w artykule opublikowanym w popularnym amerykańskim serwisie poświęconym podróżom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (Fotolia)
dnczs40

„Nigdy nie było lepszego momentu na odwiedzenie tego kraju” – pisze autorka pełnego zachwytów tekstu. „Polskie Linie Lotnicze LOT właśnie wprowadziły bezpośrednie połączenie między Los Angeles a Warszawą. Oznacza to, że Polska jest w zasięgu ręki mieszkańców Zachodniego Wybrzeża, szukających pomysłu na wakacje, których nie zapomną nigdy (bezpośrednie loty z Chicago do Krakowa zostaną wprowadzone 2 lipca)”.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Shutterstock.com
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną

W dalszej części artykułu opublikowanego w portalu podróżniczym travelpulse.com czytamy: „Na piękno tego kraju składa się połączenie uroku tradycji i nowoczesności Starego Świata, ale nie jest to pełny obraz. Od Bałtyku na północy, przez tereny Odry na zachodzie i Wisłę przepływającą przez środek kraju, po Tatry na południu – Polska oferuje wiele miłośnikom przyrody”. Wybór jest bogaty: żeglarze mogą spróbować swoich sił na Mazurach, wielbiciele kontaktu z naturą powinni odwiedzić żubry w Białowieskim Parku Narodowym, a narciarze i wielbiciele górskich wędrówek powinni wybrać majestatyczne Karpaty, twierdzi Kristina Rundquist

PAP

Ale to w miastach, pisze dziennikarka, turyści mogą tak naprawdę zrozumieć Polaków i ich bogatą historię. Stolica jest oczywistym punktem wyjścia do wszelkiego rodzaju poszukiwań. „Choć Warszawa została zniszczona w II czasie wojnie światowej, została wiernie i starannie odrestaurowana, by odwiedzający mogli dziś w pełni doświadczyć klimatu tego miasta” – czytamy. Autorka tekstu poleca spacer urokliwymi uliczkami Starego i Nowego Miasta oraz wizytę w Zamku Królewskim.

Shutterstock.com

Radzi, by udać się do Łazienek i Wilanowa, a także nie przeoczyć innych atrakcji, m.in. Pałacu Kultury i Nauki, który „stanowi świetny przykład socjalistycznej architektury, a widok z 30. piętra jest dość imponujący”. Entuzjastom historii współczesnej poleca Muzeum Powstania Warszawskiego. Miłośników muzyka namawia do zwiedzania miasta śladem Fryderyka Chopina. A wieczorem wszystkich wysyła nad tętniącą życiem Wisłę.

Poza Warszawą, uważa Rundquist, warto też odwiedzić Gdańsk, portowe miasto, w którym narodziła się „Solidarność”, oraz Kraków, którego tradycje stanowią przeciwwagę dla hipsterskich trendów. Zgadzacie się z jej wyborami?

dnczs40

Podziel się opinią

Share

dnczs40

dnczs40