Trwa ładowanie...
rosja

Turyści uziemieni przez rosyjskie linie lotnicze. Putin oburzony

Prawie 40 tys. pasażerów rosyjskich linii lotniczych na lodzie. VIM Airlines popadły w gigantyczne długi i nie były w stanie wywiązać się z płatności, więc z dnia na dzień przestały latać.

Share
Turyści uziemieni przez rosyjskie linie lotnicze. Putin oburzony
Źródło: Wikimedia Commons CC BY
d14fdz3

Rosyjska linia lotnicza, założona w 2000 r., operowała na międzynarodowych trasach z Moskwy i obsługiwała czartery. Przez narastające problemy finansowe nie była w stanie wywiązać się m.in. z płatności za paliwo. W oficjalnym stanowisku firma przyznała, że znalazła się w trudnej sytuacji finansowej i odwołała wszystkie loty czarterowe.

W związku z tym do kraju nie może teraz wrócić kilka tysięcy turystów z Turcji. Problem mają też Chińczycy, którzy z wakacji w Rosji nie mogą polecieć do domu.

Zobacz też: Kulisy problemów Ryanaira.

Jak informuje portal tvn24bis.pl, przez tę sprawę stanowisko może stracić minister transportu Maksym Sokołow, któremu prezydent Władimir Putin wytknął brak regulacji chroniących interesy pasażerów.

d14fdz3

"Poinformowano mnie, że ta firma spełniała wszystkie kryteria nakładane na przewoźników lotniczych. Co takiego się stało, że ta firma obowiązujące kryteria spełniała, a nie jest w stanie prowadzić działalności?" - zastanawiał się Putin podczas obrad rządu. - "Co to są za zasady, jeśli nic za nimi nie idzie?".

Minister na razie kieruje sztabem kryzysowym, który ma pomóc pasażerom upadłych linii.

Źródło: tvn24bis.pl

Jesteś swoim własnym stylistą? Kupuj więcej dzięki stronie ANSWEAR.com kody promocyjne.

d14fdz3

Podziel się opinią

Share
d14fdz3
d14fdz3