EgzotykaTurystyczne ujęcia tygodnia

Turystyczne ujęcia tygodnia

Turystyczne ujęcia tygodnia

Przedstawiamy osiem, naszym zdaniem, najciekawszych turystycznych zdjęć minionego tygodnia.

1 / 8

Powrót na wolność

Obraz
© PAP/Darek Delmanowicz

Orzeł bielik wzbija się w powietrze po tym jak Kuba Kotowicz, wolontariusz z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu, wypuścił go na wolność w Starzawie, 1 bm. W drugiej połowie lutego br. wyczerpany ptak trafił do przemyskiej placówki, gdzie na szczęście szybko odzyskał formę.

2 / 8

Kolorowe święto Holi

Obraz
© AP

Holi to święto kolorów i wiosny. Hindusi przebierają się w barwne ubrania, obsypują kolorowym proszkiem lub oblewają kolorową wodą, a ulicznym paradom i tańcom nie ma końca. Festiwal symbolizuje zwycięstwo dobra nad złem i jest to jedyny dzień, w którym granice między kastami stają się mniej widoczne.

3 / 8

Makha Bucha

Obraz
© EPA/NARONG SANGNAK

Festiwal Makha Bucha obchodzony jest w Tajlandii podczas pełni księżyca, w trzecim miesiącu buddyjskiego kalendarza i jest to najczęściej luty. To jedno z głównych świąt buddyjskich, obchodzone dla upamiętnienia dwóch ważnych wydarzeń dotyczących życia Buddy.

4 / 8

Rok Tygrysa

Obraz
© AFP

Z polecenia Rządu Chińskiej Republiki Ludowej dwa białe tygrysy zostały przekazane do ogrodu zoologicznego w Colombo na Sri Lance. Ten gest ma być symbolem przyjaźni między dwoma krajami. Na Sri Lance rok 2010 jest nazywany "Rokiem Tygrysa".

5 / 8

Nowy Jork

Obraz
© AFP

Praca Han Young-Wook, koreańskiego artysty na wystawie w Nowym Jorku.

6 / 8

Muzeum Fryderyka Chopina

Obraz
© PAP/ Radek Pietruszka

Mapy ukazujące podróże artysty podczas uroczystego otwarcia Muzeum Fryderyka Chopina 1 bm. w Warszawie.

7 / 8

Turystyczne ujęcia tygodnia

Obraz
© AFP

Co roku z klifu w Acapulco młodzi śmiałkowie skaczą w otchłań. Osławieni nurkowie z La Quebrada, od 1934 roku wprawiają turystów przyjeżdżających do Acapulco w zachwyt, ale także w przerażenie. Skaczą z wysokości prawie 45 metrów w wąską szczelinę pomiędzy ostrymi skałami, w której kłębią się fale oceanu. Ekstremalne wyczyny młodych Meksykanów stały się niemalże symbolem tego miasta.

8 / 8

Golasy w Sydney

Obraz
© EPA/DEAN LEWINS

Ponad 5000 Australijczyków zgromadziło się przed słynnym budynkiem opery w Sydney. Powód? Przez ponad godzinę pozowali nago znanemu amerykańskiemu fotografikowi Spencerowi Tunickowi.

indietajlandiaholi

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)