Trwa ładowanie...

Turystyczny hit w Chinach. Ta księgarnia bije rekordy popularności

Jaka jest najdziwniejsza księgarnia w jakiej byliście? Wnętrze tego sklepu z książkami na pewno przekroczy wasze najśmielsze oczekiwania. Jego futurystyczny wygląd i optycznie powiększona przestrzeń sprawia, że w środku można się poczuć naprawdę kosmicznie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szklany sufit zwiększa optycznie przestrzeń wewnątrz pomieszczenia
Szklany sufit zwiększa optycznie przestrzeń wewnątrz pomieszczenia (X + Living)

Zaprojektowana przez firmę X+Living księgarnia Chongqing Zhongshuge znajduje się na trzecim i czwartym piętrze Zodi Plaza Yangjiaping w mieście Chongqing w Chinach. Zajmuje powierzchnię 120 m kw. Goście wchodzą do środka przez szklaną fasadę, pokrytą tekstem, by trafić do ciemnobrązowego lobby, w którym porozsiewane są futurystyczne półki w kształcie kloszy.

Futurystyczne kształty działają na wyobraźnię odwiedzających X + Living
Futurystyczne kształty działają na wyobraźnię odwiedzających

W kącie holu znajduje się "cicha strefa” do czytania, w której regały ciągną się wzdłuż korytarza. Po drugiej stronie holu zaprojektowano czytelnię dla dzieci. Została ona wykończona kolorowymi wzorami, krajobrazem Chongqing i przyjaznymi dzieciom kształtami. Jednak najbardziej zdumiewająca zdaje się być tzw. "sala drabinowa”, gdzie schody jednocześnie pełnią rolę półek na książki. Lustrzany sufit sprawia, że pomieszczenie staje się większe, towarząc dodatkowo oszałamiającą iluzję wizualną.

X + Living
Slot

Tylko w ciągu 15 dni od otwarcia księgarnię odwiedziło prawie 200 tys. osób. Tak duże tłumy zmusiły pracowników księgarni do ograniczenia liczby odwiedzających. W obiekcie znajduje się też strefa rekreacyjna, w której goście mogą napić się kawy lub herbaty. Całość wygląda naprawdę imponująco.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Niesamowite odkrycie w Chinach. Stworzenie wcześniej nieznane nauce

Slot

Podziel się opinią

Share


Slot