Trwa ładowanie...
d3jw37w

Najdłuższy szklany most na świecie. Pobito kolejny rekord

Chińczycy słyną z nietypowych wynalazków i odważnych budowli. W jednej z prowincji powstała kolejna, ekstremalna atrakcja. Jest cała ze szkła i liczy 518 metrów długości. Skorzystają z niej tylko ci o mocnych nerwach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Konstrukcja wykonana jest z tafli specjalnego typu szkła o grubości 3,5 cm
Konstrukcja wykonana jest z tafli specjalnego typu szkła o grubości 3,5 cm (Facebook.com, Fot: China Daily ‏)
d3jw37w

Już kilkukrotnie pisaliśmy o ekstremalnych szklanych kładkach czy punktach widokowych w Państwie Środka, jednak stworzono kolejny "rekordowy" most, na którym trudno otworzyć oczy ze strachu. Konstrukcja powstała w jednej z najbogatszych chińskich wiosek – Huaxi w prowincji Jiangsu. Znajduje się w parku rozrywki Huaxi World Adventure Park na wysokości ponad 100 m nad ziemią.

Co prawda most nie jest na 1. miejscu pod względem wysokości, bo w tej kategorii pokonuje go szklana kładka, rozpinająca się na wysokości 300 m nad Wielkim Kanionem Zhangjiajie. Jednak przejście w Huaxi jest o 88 m dłuższe, co czyni je najdłuższym na świecie wykonanym ze szkła.

d3jw37w

Konstrukcja wykonana jest z tafli specjalnego typu szkła o grubości 3,5 cm i jest w stanie utrzymać jednocześnie 2,6 tys. osób. Wioskę Huaxi odwiedza rocznie ok. 2 milionów turystów. W Huaxi World Adventure Park można również podziwiać niezwykłe repliki chińskich zabytków oraz skarbów architektury z całego świata (np. Łuk Triumfalny czy operę w Sydney). Kto miałby odwagę i ochotę na taki "podniebny" spacer?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: O krok od tragedii w chińskim parku rozrywki

d3jw37w

Podziel się opinią

Share
d3jw37w
d3jw37w