Trwa ładowanie...

Urok karnawału w Wenecji

Szaleństwo weneckiego karnawału trwa! Największa i najstarsza zabawa uliczna w Europie szczycąca się prawie 900 letnią tradycją co roku przyciąga tłumy turystów z całego świata.

Urok karnawału w WenecjiŹródło: Fru.pl
d2yewxh
d2yewxh

Szaleństwo weneckiego karnawału trwa! Największa i najstarsza zabawa uliczna w Europie szczycąca się prawie 900 letnią tradycją co roku przyciąga tłumy turystów z całego świata.

Początek karnawału w obwieszcza Lot Turka, zwany także Lotem Anioła, kiedy po linie z dzwonnicy zjeżdżają sławne osobistości. Zwyczaj ten nawiązuje do popisów dawnych weneckich cyrkowców i akrobatów, których wyczyn świadczył o odwadze, a jednocześnie był to znak, że karnawał w Wenecji właśnie się rozpoczął. Pogram karnawału jest niezwykle bogaty - jak co roku przewiduje tradycyjne bale, koncerty, fiesty, huczne parady oraz pokazy masek na specjalnie przygotowanej scenie na Piazza San Marco. Uczestnicy korowodów ciągnących się wzdłuż Riva degli Schiavoni przebrani są w bajeczne, pompatyczne stroje, mieniące się złotem, często przyozdobione piórami.

Zobacz także:

Jednym z najbardziej charakterystycznych jest Bauta, składająca się z czarnej peleryny z kapturem, trójkątnego kapelusza oraz białej maski. Weneckie maski, wykonywane z papieru, gazy lub gipsu, malowane oraz dekorowane piórami, koronkami i koralikami, są nieodzownym elementem każdego kostiumu. Podczas karnawału, zamaskowane postacie można spotkać w każdym zakątku Wenecji. Zwyczaj nakazuje, aby pozdrawiać je skinieniem głowy.

Zobacz także:

Wystawa masek w co roku gości tłumy turystów. Największą popularnością wśród karnawałowych szaleństw cieszy się Wielki Bal Maskowy, zwany Balem Dożów, który co roku odbywa się w zabytkowych salach Palazzo Pisani Moretta. Oficjalnie karnawał w Wenecji kończy się dzień przed Środą Popielcową, co obwieszczają dzwony na Placu Świętego Marka. Przed północą ostatni pokaz sztucznych ogni żegna karnawał, a gondolierzy z pochodniami w rękach przepływają Canale Grande.

Bilety lotnicze z Warszawy do Wenecji i z powrotem w cenie 829 zł oferuje SWISS w dniach 24 – 28 stycznia 2013.

d2yewxh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yewxh