Trwa ładowanie...
d3wgrik
usa

USA - 145 km/h pionowo w dół. Nowa atrakcja już otwarta

Zumanjaro: Drop of Doom wywozi śmiałków na 41 pięter pionowo w górę, po czym spada z wysokości 126 m z prędkością 145 km/h. Zobacz przerażające wideo!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA - 145 km/h pionowo w dół. Nowa atrakcja już otwarta
(sixflags.com)
d3wgrik

Na początku lipca w parku rozrywki Six Flags Great Adventure w Jackson (stan New Jersey, USA) udostępniono nową atrakcję o intrygującej nazwie _ Zumanjaro: Drop of Doom _. Pobiła światowy rekord - wwozi śmiałków na 41 pięter pionowo w górę, po czym spada z wysokości 126 m z prędkością 145 km/h. Po niecałych 10 sekundach, wielu krzykach i ogromnym skoku adrenaliny odważni turyści mogą z powrotem stanąć na twardym gruncie. To najwyższy i najszybszy spadek na świecie.

Podczas podróży w górę można podziwiać panoramę parku i zobaczyć oddaloną o 84 km Filadelfię. Jest również możliwe, że nad głowami szukających wrażeń z prędkością ponad 200 km/h przejedzie rollercoaster Kingda Ka – najwyższa i najszybsza kolejka w USA. *Zumanjaro *jest wkomponowane w najwyższą część jej konstrukcji.

Zobacz wideo z pierwszej przejażdżki. Wrażenia przerosły ich oczekiwania:

d3wgrik

Atrakcja składa się z 3 wież, do których przymocowane są gondole, mogące pomieścić 8 osób każda. Wjazd i zjazd odbywa się symultanicznie.

Six Flags Great Adventure od 2013 r. jest największym parkiem tematycznym na świecie – zajmuje obszar 2,1 km kw. Tytuł ten zyskał dzięki otwarciu odnowionej atrakcji Safari Off Road Adventure. Jest to swego rodzaju zoo, gdzie na 1,4 km kw. powierzchni można podziwiać 1200 gatunków zwierząt z 6 kontynentów.

udm/pw/at

fot. sixflags.com

d3wgrik

Podziel się opinią

Share

d3wgrik

d3wgrik