Trwa ładowanie...

Uziemiono samoloty British Airways z powodu epidemii koronawirusa. Jest pomysł, aby przerobić je na szpitale

Niemal wszystkie samoloty, należące do British Airways, czekają na głównych lotniskach w kraju na wznowienie połączeń. W czasie, gdy nie są eksploatowane, mogłyby służyć osobom zarażonym koronawirusem.
Share
Kadłuby samolotów są hermetycznie zamykane, więc można w nich stworzyć odpowiednie warunki do izolacji
Kadłuby samolotów są hermetycznie zamykane, więc można w nich stworzyć odpowiednie warunki do izolacjiŹródło: Wikimedia Commons CC BY, Fot: Eluveitie
d2dfqw3

Oddziały intensywnej terapii na pokładach samolotów? Coraz więcej brytyjskich polityków porusza ten temat. Choć pomysł może niektórych dziwić, ma on – jak wyjaśnia dziennik "The Times" – logiczne uzasadnienie.

Jednym z głównych argumentów optujących za tym, aby wykorzystać maszyny narodowego przewoźnika Wielkiej Brytanii w celach zwalczania epidemii koronawirusa, jest ich lokalizacja. Znajdują się one bowiem na głównych lotniskach w kraju, posiadających dobre zaplecze medyczne. Są też położone blisko miast.

Samolot British Airways na lotnisku Shutterstock.com
Samolot British Airways na lotniskuŹródło: Shutterstock.com, Fot: Tupungato

Ponadto największe samoloty we flocie British Airways, czyli Boeingi 747 oraz Airbusy A380, pozwalają na szybkie usunięcia siedzeń. Zamiast nich, na każdym pokładzie mogłoby się znaleźć nawet 150 łóżek szpitalnych. Przekształcenie maszyny w oddział dla pacjentów zajęłoby 4-6 dni.

d2dfqw3

Co ważne, samoloty, z racji tego, że latają na dużych wysokościach, idealnie nadają się na tymczasowe szpitale dla osób, które zmagają się z problemami dotyczącymi układu oddechowego. Na pokładach są zainstalowane urządzenia do dostarczania tlenu oraz utrzymywania odpowiedniego ciśnienia wewnątrz kabiny przez dłuższy czas. Ponadto kadłuby są hermetycznie zamykane, więc można stworzyć odpowiednie warunki do izolacji.

Źródło: The Times

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Dramatyczne lądowanie. Walka ze sztormem Dennis w Londynie

d2dfqw3

Podziel się opinią

Share
d2dfqw3
d2dfqw3