Trwa ładowanie...
dtnlez2

Uziemiono samoloty British Airways z powodu epidemii koronawirusa. Jest pomysł, aby przerobić je na szpitale

Niemal wszystkie samoloty, należące do British Airways, czekają na głównych lotniskach w kraju na wznowienie połączeń. W czasie, gdy nie są eksploatowane, mogłyby służyć osobom zarażonym koronawirusem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadłuby samolotów są hermetycznie zamykane, więc można w nich stworzyć odpowiednie warunki do izolacji
Kadłuby samolotów są hermetycznie zamykane, więc można w nich stworzyć odpowiednie warunki do izolacji (Wikimedia Commons CC BY, Fot: Eluveitie)
dtnlez2

Oddziały intensywnej terapii na pokładach samolotów? Coraz więcej brytyjskich polityków porusza ten temat. Choć pomysł może niektórych dziwić, ma on – jak wyjaśnia dziennik "The Times" – logiczne uzasadnienie.

Jednym z głównych argumentów optujących za tym, aby wykorzystać maszyny narodowego przewoźnika Wielkiej Brytanii w celach zwalczania epidemii koronawirusa, jest ich lokalizacja. Znajdują się one bowiem na głównych lotniskach w kraju, posiadających dobre zaplecze medyczne. Są też położone blisko miast.

Samolot British Airways na lotnisku Shutterstock.com
Samolot British Airways na lotnisku (Shutterstock.com, Fot: Tupungato)

Ponadto największe samoloty we flocie British Airways, czyli Boeingi 747 oraz Airbusy A380, pozwalają na szybkie usunięcia siedzeń. Zamiast nich, na każdym pokładzie mogłoby się znaleźć nawet 150 łóżek szpitalnych. Przekształcenie maszyny w oddział dla pacjentów zajęłoby 4-6 dni.

dtnlez2

Co ważne, samoloty, z racji tego, że latają na dużych wysokościach, idealnie nadają się na tymczasowe szpitale dla osób, które zmagają się z problemami dotyczącymi układu oddechowego. Na pokładach są zainstalowane urządzenia do dostarczania tlenu oraz utrzymywania odpowiedniego ciśnienia wewnątrz kabiny przez dłuższy czas. Ponadto kadłuby są hermetycznie zamykane, więc można stworzyć odpowiednie warunki do izolacji.

Źródło: The Times

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dtnlez2

Zobacz też: Dramatyczne lądowanie. Walka ze sztormem Dennis w Londynie

dtnlez2

Podziel się opinią

Share
dtnlez2
dtnlez2