Trwa ładowanie...

Hotel Royal w Krakowie. Wspomaga medyków walczących z epidemią koronawirusa

Kultowy hotel, ulokowany pod Wawelem, stał się bazą noclegową dla medyków. To ukłon zarządcy obiektu w stronę kadry medycznej, która w tym trudnym czasie stoi na wysokości zadania i pomaga w walce z epidemią.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obiekt został oddany do dyspozycji personelu medycznego
Obiekt został oddany do dyspozycji personelu medycznego (Polski Holding Hotelowy)

To już kolejny hotel należący do Polskiego Holdingu Hotelowego, który zapewnia pracownikom szpitali nocleg blisko miejsca ich pracy.

"Wiemy, jak ich rola jest teraz ważna. Wiemy też, że w poczuciu odpowiedzialności nie chcą narażać swoich rodzin. I wiemy, jak bardzo potrzebują schronienia, w którym będą mogli odpocząć, by dalej – tak profesjonalnie i z oddaniem – nieść pomoc zakażonym koronawirusem SARS-Cov-2. Lekarze i personel medyczny Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie - to z myślą o nich uruchomiliśmy hotel dla medyka" - napisano w komunikacie.

Slot

Jak przekazuje TVP Info, w związku z epidemią cały hotel Royal, położony przy ul. Gertrudy, stał się od 1 kwietnia bazą noclegową dla medyków. Personel medyczny z niego korzystający nie poniesie żadnych kosztów i będzie mógł w nim zostać tak długo, jak będzie to konieczne. Co więcej - pracownicy opieki zdrowotnej będą codziennie otrzymywać śniadania.

Inicjatywa jest elementem wsparcia, jakiego Polski Holding Hotelowy udziela Ministerstwu Zdrowia, wojewodzie małopolskiemu oraz NFZ-owi. Ma ona na celu stworzenie kadrze medycznej odpowiednich warunków dla odpoczynku.

Źródło: TVP Info

Slot

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Apel hiszpańskiej pielęgniarki. "To jest piekło, siedźcie w domu"

Slot

Podziel się opinią

Share


Slot