Trwa ładowanie...

Wadowice. W mieście powstanie hala widowiskowo-sportowa

Arena Wadowice była jedną z zapowiadanych inwestycji podczas ostatnich wyborów samorządowych, które odbyły się 2 lata temu. Choć miejsce powstania hali jeszcze świeci pustkami, zaprezentowano wizualizację obiektu, który w przyszłości ma być dumą Wadowic.

Wadowice z lotu ptakaWadowice z lotu ptakaŹródło: Wadowice.pl
d40g8gu
d40g8gu

Przy ul. Błonie w Wadowicach, w niewielkiej odległości od stadionu Skawy, ma powstać hala widowiskowo-sportowa. Jak informuje portal wadowiceonline.pl, budowa obiektu jest jedną z najważniejszych zapowiedzi wyborczych obecnego burmistrza Wadowic – Bartosza Kalińskiego.

Arena Wadowice - to będzie nowa ikona miasta

Arena ma się wyróżniać na tle podobnych inwestycji w kraju. Ma pełnić funkcję centrum olimpijskich przygotowań BMX z pierwszym w Polsce olimpijskim torem BMX. Tor wraz z widownią zewnętrzną wkomponowane będą w formę całego budynku. Wewnątrz znajdą się też: sala treningowa, punkty gastronomiczne oraz sala konferencyjna. W planach jest również budowa m.in. olimpijskiej ścianki wspinaczkowej i sali do sportów walki.

Na drugiej kondygnacji budynku powstanie przeszklona strefa VIP i restauracja, do której będzie można wejść zarówno z budynku, jak i z zewnątrz. Ponadto arena ma być wykorzystywana nie tylko do celów sportowych, ale też targów, wystaw i innych wydarzeń.

"Bryła obiektu nawiązuje architekturą do lokalnego górskiego krajobrazu i istniejącego otoczenia. Według wstępnych założeń widownia hali będzie liczyć około 1000 miejsc z możliwością dołożenia kolejnych kilkuset. Arena dostosowana będzie nie tylko do organizacji imprez sportowych - z pełnowymiarowymi boiskami do gier zespołowych, ale również do spotkań biznesowych, koncertów i innych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych" – napisał na swoim profilu na Facebooku burmistrz Bartosz Kaliński.

d40g8gu

Wadowice będą potrzebować wsparcia finansowego, aby zbudować arenę

Co ciekawe, autorką wizualizacji jest Katarzyna Maciąg-Pająk, która pracuje w wadowickim urzędzie. Jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na stworzenie kompleksowego projektu budowlanego i wykonawczego. Włodarz Wadowic nie ukrywa, że miasto nie udźwignie samodzielnie tak dużego wydatku, jakim jest budowa hali widowiskowo-sportowej.

"Budowę zrealizujemy ze środków zewnętrznych, o które będziemy aplikować. Ostatnie lata pokazały, że potrafimy je pozyskiwać. Funkcjonowanie Areny będzie miało również charakter komercyjny, co pozwoli na pokrycie znacznej części kosztów utrzymania obiektu" – dodał burmistrz Bartosz Kaliński.

Póki co nie wiadomo, kiedy mogłyby się rozpocząć prace budowlane. Przewiduje się, że nastąpi to w 2022 r. – pod warunkiem, że wadowickim urzędnikom uda się zdobyć pieniądze ze środków zewnętrznych na ten ambitny cel.

WIDEO: Ośrodek Legia Training Center oficjalnie otwarty. Obiekt robi wrażenie!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d40g8gu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40g8gu