Trwa ładowanie...
d4ixczf

Wakacje 2020. Chorwacja. Szklany taras widokowy nad Riwierą Makarską

Niezwykła atrakcja czekać będzie na turystów w tym roku w Chorwacji. 1228 m nad Riwierą Makarską powstał szklany taras widokowy. Widok z niego zapiera dech.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Taras widokowy będzie czynny od 2 lipca
Taras widokowy będzie czynny od 2 lipca (Park prirode Biokovo)
d4ixczf

Na fanów Chorwacji czeka nowa atrakcja. Na szczycie masywu górskiego Biokovo powstał szklany taras widokowy Skywalk.

Chorwacja - nowa atrakcja

Platforma w kształcie litery "D" znajduje się dokładnie nad Riwierą Makarską, na przełęczy Ravna Vlaška 1228 m ponad powierzchnią morza. Konstrukcja wystaje 12 m nad przepaścią, dlatego nie każdy pewnie odważy się spojrzeć w dół.

d4ixczf

Przed wejściem na taras znajduje się wystawa o masywie górskim Biokovo. Można z niej dowiedzieć się o jego historii i typie skał, z których jest zbudowany.

By dojechać do tarasu, należy kierować się do Parku Przyrodniczego Biokovo, ok. 6 km na wschód od Makarskiej.

Chorwacja - Park Przyrodniczy Biokovo

Park Przyrodniczy Biokovo rozciąga się na długości 36 km wzdłuż wybrzeża Dalmacji, w południowej części Chorwacji. Przez cały rok przyciąga grupy turystów z całego świata.

d4ixczf

Taras widokowy jest częścią projektu Novi Adrion, promującego zrównoważone użytkowanie obszaru tego parku. Przeznaczono na niego który wart jest ponad 31 mln kun, czyli ok. 18 mln zł.

Platforma widokowa wystaje 12 m znad klifu Park prirode Biokovo
Platforma widokowa wystaje 12 m znad klifu (Park prirode Biokovo)

Projekt obejmuje modernizację i rozwój dróg i szlaków pieszych, odnawianie i budowę miejsc odpoczynku, placów zabaw, instalacji panoramicznych teleskopów, multimedialnego centrum dla zwiedzających oraz usprawnienie transportu dzięki wprowadzeniu autobusów wahadłowych i rowerów elektrycznych.

Z tarasu będzie można korzystać od 2 lipca. Całość inwestycji, finansowanej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, ma zostać ukończona w 2021 r.

d4ixczf

Źródło: Croatia Week

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Urbex History. Wrak statku w Chorwacji

d4ixczf

Podziel się opinią

Share
d4ixczf
d4ixczf