Trwa ładowanie...
d1r0bl4

Wakacje 2020. Trzy kąpieliska na Pomorzu zamknięte z powodu epidemii

Na Pomorzu wakacje w pełni, jednak nie wszędzie można wypoczywać. Organizatorzy trzech kąpielisk w tej części Polski podjęli decyzję o nieotwieraniu się w sezonie letnim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Morze Bałtyckie, Polska
Morze Bałtyckie, Polska (Getty Images)
d1r0bl4

Nad Bałtykiem i wieloma pomorskimi jeziorami są tłumy turystów. Czy to oznacza, że wczasowicze mogą wszędzie wypoczywać? Okazuje się, że nie. To dlatego, że zarządcy kąpielisk, chcąc ograniczyć ryzyko pojawienia się nowych ognisk koronawirusa, zdecydowali się nie prowadzić działalności w tym sezonie.

Pomorze – które kąpieliska są zamknięte?

d1r0bl4

- W tym sezonie letnim, decyzją organizatorów, z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, nie otworzą się następujące kąpieliska: Kąpielisko Morskie Krynica Morska - Port 2, Jezioro Ocypel Wielki przy OW Centrum Animacji Misyjnej, Lubiatowo - pomiędzy wejściem na plażę nr 43 i 44 – przekazała w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" Anna Obuchowska, zastępca Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

Turyści muszą pamiętać o kilku zasadach

Służby sanitarne opublikowały szereg zasad, które zwiększają bezpieczeństwo pod kątem epidemicznym podczas pobytu na plaży.

- Należy zachowywać dystans społeczny i minimalną odległość od osób postronnych zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawa na całym obszarze obiektu, także podczas kąpieli w wodzie, jak również w czasie oczekiwania na wejście na teren kąpieliska/ miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli (z wyłączeniem osób wspólnie zamieszkujących).

d1r0bl4

- Należy unikać zatłoczonych plaż/miejsc lub zgromadzeń na terenie kąpieliska/miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli.

- Należy stosować środki ochrony zgodnie z regulacjami obowiązującego prawa.

- Zaleca się szczególnie staranne zasłanianie ust i nosa (z użyciem chusteczki) podczas kaszlu i kichania.

d1r0bl4

- Należy korzystać z własnego sprzętu turystycznego, przyborów toaletowych (koce, pledy, leżaki, maty, ręczniki, sprzęt do nauki lub ułatwienia pływania, sprzęt ochronny).

- Zaleca się szczególną dbałość o higienę rąk – częste mycia rąk wodą z mydłem oraz/lub ich dezynfekcja, po skorzystaniu z toalety, także po kontakcie z wszelkimi powierzchniami/urządzeniami publicznego użytku.

- Należy zachowywać czystość w otoczeniu, wyrzucać odpady do właściwych pojemników, zgodnie z zasadami segregacji o ile to możliwe.

- Nie należy korzystać z kąpielisk/miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli w przypadku złego samopoczucia i podwyższonej ciepłoty ciała, infekcji oraz objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

d1r0bl4

Źródło: Dziennik Bałtycki

Najazd turystów nad Bałtykiem. Są też goście ze Śląska. Raport WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1r0bl4

Podziel się opinią

Share

d1r0bl4

d1r0bl4