Trwa ładowanie...
d26gnfh
plaża

We Włoszech zakaz bikini i zamków z piasku

Włoskie gazety nazwały tegoroczne wakacje w Italii "latem zakazów", po tym jak w wielu miastach pojawiły się budzące duże zdziwienie zarządzenia burmistrzów.

Share
d26gnfh

_ Włoskie gazety nazwały tegoroczne wakacje w Italii \"latem zakazów\", po tym jak w wielu miastach pojawiły się budzące duże zdziwienie zarządzenia burmistrzów. _

I tak na Capri za noszenie bikini poza plażą grozi grzywna, a w położonej w pobliżu Wenecji miejscowości Eraclea zabronione jest budowanie zamków z piasku. Do 500 euro kary mogą zapłacić osoby publicznie okazujące sobie uczucia w miasteczku Eboli, w Kampanii.

W leżącym w Toskanii Forte dei Marmi w weekend nie wolno kosić trawy, a w centrum Lukki zabrania się karmienia gołębi. W nocy w parkach Novarry (północno-zachodnie Włochy) nie mogą przebywać grupy więcej niż dwuosobowe.

Zakazy to przejaw działalności burmistrzów wielu włoskich miast, którzy w ten sposób próbują przeciwdziałać przestępczości oraz wymusić na obywatelach odpowiednie zachowanie. Specjalne prerogatywy otrzymali w tym celu od rządu premiera Silvio Berlusconiego.

Władze Vicenzy, w północno-wschodnich Włoszech, musiały jednak przyznać, że zaszło to trochę za daleko, gdy 33-letni mężczyzna został ukarany grzywną w wysokości 50 euro za leżenie w parku i czytanie książki. Burmistrz przyrzekł, że zniesie ten zakaz.

(PAP)

pao/ ap/

d26gnfh

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26gnfh
d26gnfh