Trwa ładowanie...
d3n01t7

Włochy. Emilia Romagna czeka na turystów. "Zrozumieli, że nasz region jest bezpieczny"

Emilia Romagna to region północnych Włoch usytuowany nad Adriatykiem. Przed pandemią niezwykle popularny wśród turystów z całego świata. Sprawdzamy, jak wygląda obecnie sytuacja w tej malowniczej części kraju, który jeszcze kilka miesięcy temu był epicentrum pandemii koronawirusa w Europie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bolonia to stolica regionu
Bolonia to stolica regionu (123RF, Fot: charmoment)
d3n01t7

Emilia Romagna to jeden z największych włoskich regionów. Zabytkowe miasteczka, idylliczne wzgórza, skaliste szczyty górskie i piaszczyste plaże sprawiają, że wizyta w tym regionie zawsze była czymś w rodzaju włoskiego "must see". A jak jest teraz? W rozmowie z WP opowiada Andrea Corsini, członek Rady ds. Mobilności, Transportu, Infrastruktury, Turystyki i Handlu regionu Emilia Romagna.

Ilona Raczyńska: Jaka jest sytuacja w regionie pod względem bezpieczeństwa i turystyki?

Andrea Corsini: Sytuacja w regionie Emilia Romagna jest obecnie pod kontrolą. Wdrożone przez nas środki ostrożności oraz bezpieczeństwa okazały się skuteczne zarówno pod względem rozprzestrzeniania się COVID-19, jak i utrzymania ruchu turystycznego, który w tym roku jest lepszy, niż przewidywaliśmy.

Plaża w Rimini Materiały prasowe
Plaża w Rimini (Materiały prasowe)

To dobre wieści.

d3n01t7

Tak. Mamy pierwsze dane, które jeszcze szczegółowo analizujemy, ale już teraz możemy powiedzieć, że cały sektor powoli się odradza. Zarówno włoscy, jaki i zagraniczni turyści zrozumieli, że nasz region jest bezpieczny i że mogą spędzić u nas swój urlop. Wiedzą, że organizatorzy są przygotowani na ich przyjazd i zapewnią im komfort i bezpieczeństwo podczas wypoczynku. Dotyczy to zarówno wycieczek do naszych pięknych miast, jak również nadmorskich kurortów.

Jakie obostrzenia panują w regionie Emilia Romagna?

We współpracy z przedstawicielami turystki i handlu jako pierwsi wdrożyliśmy standardy bezpieczeństwa. Opracowaliśmy specjalne zasady bezpieczeństwa obowiązujące wszystkie podmioty działające w branży turystycznej – hotele, restauracje, kempingi, parki rozrywki oraz ratowników na plażach. Stosowanie maseczek, częsta higiena dłoni oraz zachowanie dystansu społecznego to tylko niektóre z nich. Pomagamy odwiedzającym nas turystom w respektowaniu tych zasad między innymi poprzez zachowanie przestrzeni na plażach – 12 m kw. na każdy parasol i 1,5m pomiędzy leżakami.

Przestrzeganie reguł i zasad bezpieczeństwa kontrolowane jest na plażach przez specjalnie wyznaczoną do tego osobę. Zgodnie z możliwościami logistycznymi stworzyliśmy także oddzielne wyjścia i wejścia na kąpieliska, aby ograniczyć ryzyko kontaktu przemieszczających się osób.

d3n01t7

Dodatkowo, wprowadzone zostały nowe zasady bezpieczeństwa w hotelach i parkach rozrywki. Na każdym etapie wizyty gości, od zameldowania, poprzez serwowanie posiłków, przebywanie w strefach wspólnych, przemieszczanie się czy korzystanie z atrakcji obiektów – obowiązuje konieczność zachowania należytej odległości. Informują o tym specjalne oznaczenia w budynkach. Wszystkie obiekty zostały wyposażone w urządzenia i środki sanitarne, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno turystom, jak i personelowi.

Cervia Materiały prasowe
Cervia (Materiały prasowe)

Polacy chętnie odwiedzają ten region Włoch?

Mimo pandemii wielu zagranicznych odwiedzających nie zrezygnowało z wakacji w Emilii Romagnii. Polacy to dla nas bardzo ważna grupa turystów – w tym roku ok. 13 tys. mieszkańców kraju nad Wisłą postanowiło spędzić u nas urlop. Łącznie zarezerwowali 50 tys. noclegów w całym regionie. Oczywiście mamy nadzieję, że ta liczba będzie rosnąć w kolejnych sezonach.

d3n01t7

Które miejsca są obecnie najbardziej popularne wśród turystów?

Największą popularnością wśród turystów z kraju i z zagranicy cieszy się wybrzeże Adriatyku, na drugim miejscu są Apeniny. Riwiera Romagna od zawsze stanowiła główny ośrodek turystyczny. W tym sezonie wybrzeże zyskało dodatkową wartość związaną z odpowiednim zapewnieniem bezpieczeństwa na plażach.

Ponadto Apeniny, podobnie jak cała turystyka związana z wędrówkami i spędzaniem czasu na świeżym powietrzu, zanotowały znaczny wzrost popularności. Wiele osób, aby uniknąć ryzyka spotkań, wybrało mniej zatłoczone miejsca blisko natury. Niewątpliwie lasy i górskie szlaki, zapewniły wypoczynek, któremu sprzyjało dobre samopoczucie i spokój.

d3n01t7

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Remont w Prezencie - fragment odcinka nr 3

d3n01t7

Podziel się opinią

Share
d3n01t7
d3n01t7