Trwa ładowanie...
d4hru7x
d4hru7x

Wodospady Krka

Największe atrakcje
Wodospady Krka
Region
Wodospady Krka są otwarte przez cały rok Shutterstock
Wodospady Krka są otwarte przez cały rok

Park Narodowy Krka to malownicze wodospady i jeziora, atrakcja Dalmacji w centrum Chorwacji. Fani przyrody będą zadowoleni z wycieczki na wodospady Krka w kanionie rzeki o tej samej nazwie.

Krka – Chorwacja w pigułce

Park Narodowy Krka reprezentuje to, co Chorwacja ma najlepszego do zaoferowania. Błękit miesza się tutaj z zielenią, wszędzie woda, roślinność, bezchmurne niebo i unosząca się nad trasami spacerowymi, drewnianymi kładkami, kaskadami, wodospadami i wapiennymi skałkami mgiełka wodna.

Najwyższy wodospad liczy 84,5 m, zaś największe kaskady to Skradinski buk oraz Roški slap (znana także jako Szeroki Wodospad). W Skradinskim buku zobaczymy 17 kaskad o długości 800 m. Z tego przystanku organizowane są również wycieczki statkiem na jezioro Visovac z wyspą z klasztorem i muzeum.

Wodospady Krka

Obok Parku Narodowego Jezior Plitwickich Park Krka zaliczany jest do najpopularniejszych atrakcji Chorwacji. Nasi rodacy również od lat nieprzerwanie darzą ciepłymi uczuciami wodospady Krka. Cennik biletów wstępu znajdziecie w poniższej tabelce.

Można tutaj wchodzić z psami na smyczy (na czas transportu stateczkiem lub busem przygotujmy obowiązkowy kaganiec). W Parku Narodowym Krka wyznaczono specjalne trasy rowerowe, są prezentacje etnograficzne, ścieżki edukacyjne, restauracje, sklepiki z pamiątkami. Dozwolone są również kąpiele w jeziorach, które odświeżą ciało i umysł po wędrówce w promieniach słońca.

Wodospady Krka – jak dojechać?

Park Narodowy Krka znajdziemy niedaleko miejscowości Szybenik w Dalmacji. Obejmuje sporą dolinę oraz kanion, którym płynie rzeka Krka. Na teren obiektu można dostać się 1 z 5 oficjalnych wejść: Lozovac, Skradin, Roški slap, Burnum oraz Kistanje. W niektóre zakątki Parku Krka dotrzemy tylko stateczkiem wycieczkowym.

Wodospady Krka
Czas lotu / jazdy samochodem

Lot do 2 h / ok. 13 h jazdy

Strefa czasowa

UTC+1

Waluta

Kuna chorwacka (HRK)

Godziny otwarcia

Listopad-luty: 9-16, marzec: 9-17, kwiecień: 8-18, maj i wrzesień: 8-19, czerwiec-sierpień: 8-20, 1-15. października: 8-18, 16-31. października: 9-17.

Ceny biletów

Bilet normalny: 58 zł (kwiecień, maj, październik), 116 zł (czerwiec – wrzesień do godziny 16.), 87 zł (czerwiec – wrzesień po godzinie 16.).
Bilet dla dziecka 7-18 lat: 46,4 zł (kwiecień, maj, październik), 70 zł (czerwiec – wrzesień do godziny 16.), 52,2 zł (czerwiec – wrzesień po godzinie 16.).
Dzieci do 7. r.ż. wchodzą bezpłatnie.

Orientacyjna odległość

1368 km

d4hru7x
d4hru7x

d4hru7x
d4hru7x
d4hru7x