Trwa ładowanie...
dw759r9

Wodospady Krka

Największe atrakcje
Wodospady Krka
Region
Shutterstock
Źródło: Shutterstock

Park Narodowy Krka to malownicze wodospady i jeziora, atrakcja Dalmacji w centrum Chorwacji. Fani przyrody będą zadowoleni z wycieczki na wodospady Krka w kanionie rzeki o tej samej nazwie.

Krka – Chorwacja w pigułce

Park Narodowy Krka reprezentuje to, co Chorwacja ma najlepszego do zaoferowania. Błękit miesza się tutaj z zielenią, wszędzie woda, roślinność, bezchmurne niebo i unosząca się nad trasami spacerowymi, drewnianymi kładkami, kaskadami, wodospadami i wapiennymi skałkami mgiełka wodna.

Najwyższy wodospad liczy 84,5 m, zaś największe kaskady to Skradinski buk oraz Roški slap (znana także jako Szeroki Wodospad). W Skradinskim buku zobaczymy 17 kaskad o długości 800 m. Z tego przystanku organizowane są również wycieczki statkiem na jezioro Visovac z wyspą z klasztorem i muzeum.

Wodospady Krka

Obok Parku Narodowego Jezior Plitwickich Park Krka zaliczany jest do najpopularniejszych atrakcji Chorwacji. Nasi rodacy również od lat nieprzerwanie darzą ciepłymi uczuciami wodospady Krka. Cennik biletów wstępu znajdziecie w poniższej tabelce.

Można tutaj wchodzić z psami na smyczy (na czas transportu stateczkiem lub busem przygotujmy obowiązkowy kaganiec). W Parku Narodowym Krka wyznaczono specjalne trasy rowerowe, są prezentacje etnograficzne, ścieżki edukacyjne, restauracje, sklepiki z pamiątkami. Dozwolone są również kąpiele w jeziorach, które odświeżą ciało i umysł po wędrówce w promieniach słońca.

Wodospady Krka – jak dojechać?

Park Narodowy Krka znajdziemy niedaleko miejscowości Szybenik w Dalmacji. Obejmuje sporą dolinę oraz kanion, którym płynie rzeka Krka. Na teren obiektu można dostać się 1 z 5 oficjalnych wejść: Lozovac, Skradin, Roški slap, Burnum oraz Kistanje. W niektóre zakątki Parku Krka dotrzemy tylko stateczkiem wycieczkowym.

Wodospady Krka
Czas lotu / jazdy samochodem

Lot do 2 h / ok. 13 h jazdy

Strefa czasowa

UTC+1

Waluta

Kuna chorwacka (HRK)

Godziny otwarcia

Listopad-luty: 9-16, marzec: 9-17, kwiecień: 8-18, maj i wrzesień: 8-19, czerwiec-sierpień: 8-20, 1-15. października: 8-18, 16-31. października: 9-17.

Ceny biletów

Bilet normalny: 58 zł (kwiecień, maj, październik), 116 zł (czerwiec – wrzesień do godziny 16.), 87 zł (czerwiec – wrzesień po godzinie 16.).
Bilet dla dziecka 7-18 lat: 46,4 zł (kwiecień, maj, październik), 70 zł (czerwiec – wrzesień do godziny 16.), 52,2 zł (czerwiec – wrzesień po godzinie 16.).
Dzieci do 7. r.ż. wchodzą bezpłatnie.

Orientacyjna odległość

1368 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dw759r9
dw759r9
dw759r9