Trwa ładowanie...
d4kgwku

Wrocławska Fontanna

Największe atrakcje
Wrocławska Fontanna
Kraj
Region
iStock
Źródło: iStock

Wrocławska Fontanna w sezonie letnim serwuje mieszkańcom miasta i turystom multimedialne widowisko. Każdego roku program pokazów specjalnych wygląda inaczej. Świetlne show rozpoczyna się już od godz. 10.

Historia Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej

Wrocławska Fontanna, znajdująca się w otoczeniu zabytków z początku XX wieku, jest stosunkowo nowym obiektem na mapie stolicy Dolnego Śląska. Jej uroczysta inauguracja miała miejsce 4 czerwca 2009 roku. Projekt autorstwa pracowni Archad powstał z okazji rocznicy pierwszych wolnych wyborów w powojennej Polsce. Fontanna multimedialna we Wrocławiu jest największą fontanną w kraju i jedną z największych w Europie.

Wrocławska Fontanna została ustyuowana z dala od ścisłego centrum miasta. Powstała w Parku Szczytnickim przy Hali Stulecia. Zajmuje powierzchnię 1 hektara. Zamontowano w niej 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe.

Fontanna mulitmedialna we Wrocławiu – pokazy

Pokazy Wrocławskiej Fontanny odbywają się od maja do września. Działa ona zarówno za dnia, jak i po zapadnięciu zmroku.

Standardowe prezentacje można oglądać od 10.00 do 17.00. Od 18.00 do 21.40 rozpoczynają się wieczorne pokazy Fontanny Wrocławskiej. Godz. 22.00 została zarezerwowana na pokazy specjalne. Lista widowisk ulega zmianom, które można na bieżąco śledzić za pośrednictwem strony internetowej Wrocławskiej Fontanny.

Pokazom świetlnym, animacjom i tańcom wodnych strumieni towarzyszy muzyka klasyczna, pop, ambient lub nowoczesna. Nadaje ona tempo i rytm całemu show. Widowiska, w zależności od godziny, mają różną długość (4–20 minut). Najkrótsze odbywają się w godzinnach porannych, najdłuższe zaś o 15.

Zimą Wrocławska Fontanna zamienia się w lodowisko. Po zmierzchu uruchamiany jest program świetlno-muzyczny.

Wrocławska Fontanna
Ceny biletów

bezpłatnie

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kgwku
d4kgwku
d4kgwku
d4kgwku

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj