Trwa ładowanie...

Wrocławskie zoo. Warto się tu wybrać!

Wrocławskie zoo jest najstarszym i największym pod względem liczby wystawianych zwierząt ogrodem zoologicznym w Polsce. Powstało w 1865 roku i zajmuje obszar ok. 33 hektarów. Daje schronienie ponad 5 tys. zwierząt, reprezentującym 900 gatunków. Zoo może pochwalić się znakomitym wynikiem rozrodu zwierząt. Tylko w tym roku na świat przyszło tam ok. 1500 osobników.

Share
Wrocławskie zoo. Warto się tu wybrać!
Źródło: flickr.com, Fot: M R Navin,(licencja 2.0)
dw6rr6r

Wrocławskie zoo jest najstarszym i największym pod względem liczby wystawianych zwierząt ogrodem zoologicznym w Polsce. Powstało w 1865 r. i zajmuje obszar ok. 33 ha. Daje schronienie ponad 5 tys. zwierząt, reprezentującym 900 gatunków. To jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji w naszym kraju. W 2015 r. zoo zwiedziła rekordowa liczba gości - 1,8 mln osób.

dw6rr6r

Ogród może pochwalić się znakomitym wynikiem rozrodu zwierząt. Tylko w tym roku na świat przyszło tam ok. 1500 osobników.
- To jest duży powód do zadowolenia. Nie rozmnażamy wszystkich gatunków, które mamy, zatem wynik jest zadowalający w skali Europy. Staramy się działać w zakresie gatunków mniej znanych, nie tych najbardziej popularnych - mówi dyrektor ogrodu, Radosław Ratajszczak.

Jednym z rozmnażanych gatunków są lemury. Małe, szare, ale bardzo ciekawe i - jak mówi Ratajszczak - o długiej historii ewolucyjnej. We wrocławskim zoo, oprócz lemurów, na świat przyszły również inne zagrożone gatunki, takie jak rysie czy antylopy.

Ogród cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony obcokrajowców, którzy stanowią 14 proc. wszystkich odwiedzających. Ten niewątpliwy sukces to zasługa wybudowanego niedawno afrykarium - kompleksu budynków wraz z oceanarium, prezentujących zwierzęta Afryki. Ta największa inwestycja w dziejach wrocławskiego zoo jest jedną z kluczowych atrakcji miasta. Można tu oglądać ponad 100 gatunków zwierząt, a wodny świat poznawać m.in. przez szklany tunel.
Ogród zoologiczny we Wrocławiu (w tym afrykarium) jest czynne przez cały rok, we wszystkie dni tygodnia. Ceny biletów: normalny - 40 zł/os., ulgowy - 30 zł/os., studencki - 35 zł/os. Jest też możliwość kupienia biletu grupowego (powyżej 10 osób).

dw6rr6r

Podziel się opinią

Share
dw6rr6r
dw6rr6r