Trwa ładowanie...

Wybrano 7 nowych cudów Polski. Te miejsca musisz odwiedzić!

Redakcja National Geographic Traveler już po raz siódmy ogłosiła plebiscyt na 7 nowych cudów Polski. Nominowane były 32 miejsca. Czytelnicy wybrali zwycięzców w głosowaniu internetowym, w którym wzięło udział blisko 40 tys. osób.

Wybrano 7 nowych cudów Polski. Te miejsca musisz odwiedzić!Źródło: Materiały prasowe
d3cyto7
d3cyto7

W tym roku o tytuł cudu Polski walczyły miejsca atrakcyjne architektonicznie. Z każdego województwa nominowane były po dwa obiekty.

Wygrały Karkonoskie Tajemnice, które zostawiły konkurencję daleko w tyle. Atrakcja z Karpacza zdobyła 19,92 proc. głosów. Drugi w stawce, Bulwar Nadwarciański w Gorzowie, miał 15,17 proc. głosów, a trzecie Podziemne miasto na wyspie Wolin 14,48 proc. Na 4. pozycji znalazło się Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, które uzyskało 7,41 proc. Zespół poaugustiański w Żaganiu zdobył 7,07 proc., Zagroda Guciów 4,72 proc., a Szlak Kulinarny Podkarpackie Smaki 4,64 proc.

– Gratuluję tegorocznym zwycięzcom. A internautom dziękuję za oddanie rekordowej liczby głosów. Po raz kolejny udowodniliście, że Polska jest najfajniejsza! – mówi Michał Cessanis, zastępca redaktora naczelnego National Geographic Traveler.

W tym roku wygrały "Karkonoskie Tajemnice", atrakcja z Karpacza / fot. karkonoskietajemnice.pl
Źródło: W tym roku wygrały "Karkonoskie Tajemnice", atrakcja z Karpacza / fot. karkonoskietajemnice.pl

20 października podczas targów World Travel Show odbędzie się uroczysta gala, na której zostaną nagrodzeni zwycięzcy 7. edycji plebiscytu.

d3cyto7

– Zapraszam na Targi Turystyczne World Travel Show w październiku w Nadarzynie, gdzie podczas Festiwalu Podróżników National Geographic oficjalnie wręczymy nagrody zwycięzcom naszego plebiscytu – informuje Cessanis.

Owe targi to miejsce dla wszystkich miłośników podróży dalekich i bliskich. Odbędą się w dniach 20-22 października br. w Nadarzynie, położonym 22 km od centrum Warszawy. Organizatorzy zaplanowali liczne atrakcje dla zwiedzających, w tym m.in. obok gali 7 nowych cudów Polski, spotkanie z Aleksandrem Dobą i innymi znanymi podróżnikami oraz blogerami, pokazy sprzętu sportowego i turystycznego.

Zobacz też: Pomysł na weekend - Uniejów, Borysew, Jeziorsko

d3cyto7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cyto7