Trwa ładowanie...
Newseria
wakacje polaków
04-05-2016 07:43

Wyjazdy Polaków - wydajemy coraz więcej na urlop

Zdaniem ekspertów obecnie najmodniejszymi kierunkami zagranicznych wojaży Polaków są Hiszpania, Chorwacja i Grecja. Ze względu na obawy przed atakami terrorystycznymi na popularności zdecydowanie straciła Tunezja. Mniejszym zainteresowaniem cieszy się również Egipt.

Wyjazdy Polaków - wydajemy coraz więcej na urlopŹródło: Shutterstock
d4mfhqn
d4mfhqn

Hiszpania jest dość popularnym kierunkiem, mimo że w porównaniu z innymi krajami europejskimi jest to drogi kraj – mówi Krystyna Balicka, PR manager BookApart.com. Eksperci wyliczyli, że już w ubiegłorocznym sezonie urlopowym tylko w Hiszpanii i Chorwacji Polacy wydali miliard złotych. Wybierając miejsce na urlop, turyści myślą przede wszystkim o bezpieczeństwie, nawet kosztem ceny.

– Polacy chcą jeździć na wakacje, ale wybierają inne kierunki, często droższe, takie jak Hiszpania, Grecja, Chorwacja. Nawyki Polaków zmieniają się właściwie co roku, jeżeli nie co miesiąc. Jesteśmy gotowi zapuszczać się coraz dalej, wybieramy też coraz droższe hotele. Wiąże się to pewnie też z tym, że więcej zarabiamy. Kiedyś najpopularniejszymi kierunkami były Tunezja i Egipt. Z czasem to się trochę zmieniło – mówi Balicka.

Bezpośrednio po zamachach w Tunezji pojawiły się nawet obawy, że Polacy zrezygnują z wakacyjnych wojaży, a w związku z tym przychody biur podróży znacznie spadną. Czarne prognozy jednak się nie sprawdziły. Ci, którzy chcą wypocząć w atrakcyjnym miejscu, nadal stawiają na zagraniczne kurorty.

d4mfhqn

– Nadal często korzystają z biur podróży, choć zaczynają się również uczyć samodzielnego podróżowania i organizowania wypoczynku. Jednak ta grupa Polaków jest nadal w mniejszości, tzn. lubimy wygodę, lubimy, kiedy wszystko jest zrobione za nas, dlatego takie propozycje jak np. wakacje all inclusive nadal cieszą się ogromnym zainteresowaniem – podkreśla ekspertka.

Poza Hiszpanią i Chorwacją coraz popularniejsze stają się też zupełnie nowe kierunki, które mają zastąpić coraz mniej bezpieczne kurorty. Polacy zaczęli więc odkrywać nieznane BałkanyAlbanię, Czarnogórę, a także Gruzję. Z kolei w miejsce Egiptu pojawił się droższy, ale bezpieczny Oman. Natomiast ci, którzy nie potrafią przezwyciężyć lęku przed kolejnymi zamachami terrorystycznymi bądź nie stać ich na wypoczynek za granicą, stawiają na sprawdzone wakacje w urokliwych zakątkach Polski.

– Wybieramy raczej takie miejsca, które nie są bardzo popularne, bo chcemy jednak, żeby te wakacje były spokojne, chcemy trochę odpocząć od ludzi, więc jeżeli jesteśmy podróżującą rodziną, to najprawdopodobniej nie wybierzemy dużego miasta i nie pojedziemy tam ze swoimi dziećmi, tylko zdecydujemy się na jakiś mniejszy pensjonat, gdzieś z dala od zgiełku – tłumaczy Krystyna Balicka.

Od kilku lat niesłabnącą popularnością cieszy się Bałtyk i takie kurorty jak Międzyzdroje, Ustka czy Hel. Poza terenami nadmorskimi Polacy bardzo często wybierają Mazury.

udm

d4mfhqn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mfhqn