Trwa ładowanie...

Zakaz lotów przedłużony. Jest projekt rozporządzenia

Na ten dokument co dwa tygodnie Polacy czekają w napięciu. Z projektu nowego rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie zakazów w ruchu lotniczym wynika, że rząd chce przedłużyć zakaz lotów do 8 grudnia br. Co się zmieni?

Nowy zakaz lotów będzie obowiązywał do 8 grudniaNowy zakaz lotów będzie obowiązywał do 8 grudniaŹródło: Getty Images, fot: NurPhoto , Contributor
d2yx0tl
d2yx0tl

Obecny zakaz lotów w ruchu międzynarodowym obowiązuje do 24 listopada. Nowe rozporządzenie ma przedłużać go o kolejne dwa tygodnie, czyli do 8 grudnia.

Zakaz lotów przedłużony

Projekt rozporządzenia przewiduje wprowadzenie zakazu lądowania na polskich lotniskach samolotów wykonujących loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium państw, "w których współczynnik w zakresie 14-dniowej skumulowanej liczby zachorowań na COVID-19 na 100 000 mieszkańców co do zasady przekracza 440, w oparciu o dane publikowane przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób".

Wyłączone z tego są państwa Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Strefy Schengen oraz – w odniesieniu do Stanów Zjednoczonych Ameryki – stanów Illinois i Nowy Jork.

Zakaz nie będzie stosowany do samolotów wykonujących loty międzynarodowe m.in. na zlecenie Prezesa Rady Ministrów; za zgodą Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego; realizowane na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wojsk obcych w rozumieniu ustawy z 23 września 1999 r. o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium; wyczarterowane przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie; a także z lotnisk położonych na terytorium państw, które notyfikowały Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2.

Zakaz lotów do 24 listopada

Do 24 listopada br. obowiązuje zakaz międzynarodowych lotów cywilnych do 10 państw, w tym m.in. USA, z wyjątkiem lotnisk w stanach Illinois i Nowy Jork, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Gruzji. Na liście nie ma krajów z UE.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Co otworzyć po 29 listopada? Prof. Horban: szkoły tak, ale galerie nie

d2yx0tl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yx0tl