WP

Zdesperowani mieszkańcy. Wysyłają sygnał SOS do Europy

Grupa Brytyjczyków optujących za pozostaniem w Unii Europejskiej jest bardzo liczna. Część przeciwników Brexitu dało kolejny wyraz swojemu niezadowoleniu - tym razem na południowym wybrzeżu Anglii. Wysłali symboliczny sygnał SOS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pomysłodawcą akcji był artysta Duncan McKellar z Bristolu
Pomysłodawcą akcji był artysta Duncan McKellar z Bristolu (Youtube.com)
WP

Na słynnych białych klifach w brytyjskiej wiosce Saltdean, nad kanałem La Manche, zebrało się ok. 400 osób, aby pokazać, jaki jest ich stosunek do Brexitu. "Europo, ratuj nas! Nie chcemy wychodzić z Unii" – taki był główny przekaz tego wydarzenia.

ZOBACZ TEŻ: Awaria statku Viking w trakcie sztormu

WP

Mimo że Brytyjczycy są świadomi, że już niewiele da się zrobić, w dalszym ciągu desperacko próbują zahamować proces wyjścia ich kraju z UE. Tym razem wykorzystali do tego kilkaset luster, którymi nadawali symboliczny sygnał SOS do kontynentalnej części Europy. Pomysłodawcą akcji był artysta Duncan McKellar z Bristolu. Wydarzenie zostało nagrane przez drona, a następnie umieszczone w sieci. Nagranie zdobywa ogromną popularność.

McKellar stworzył w 2018 r. podobną inicjatywę wzdłuż granicy amerykańsko-meksykańskiej. Wzięło w niej udział ok. 100 osób.

WP

Źródło: The Independent

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Turystyka
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP