Lakszadiwy - archipelag z najbardziej niesamowitym lotniskiem świata
Lakszadiwy to rajski archipelag wysp i atoli należący do Indii. Znajduje się u południowo-zachodnich wybrzeży tego azjatyckiego kraju i rozrzucony jest od 200 do 440 km od stałego lądu. Stolicą położonego na Morzu Lakkadiwskim terytorium jest miejscowość Kavaratti, będąca jednocześnie jedynym miejskim ośrodkiem na archipelagu. Nazwa Lakszadiwy w języku malajalam oznacza ?sto tysięcy wysp?. Jest to jednak spore przekłamanie ? w rzeczywistości można ich naliczyć jedynie 36. Poza wspaniałymi warunkami do wypoczynku ten zakątek Indii może pochwalić się jednym z najbardziej niesamowitych lotnisk świata.
Lakszadiwy to rajski archipelag wysp i atoli należący do * może pochwalić się jednym z *najbardziej niesamowitych lotnisk świata. Sprawdźcie, jak wygląda!
if/pw
Agatti Aerodrome
Agatti Aerodrome zachwyca wspaniałym położeniem na wąskim odcinku jednej z wysp. Pas startowy ma długość 1291 metrów, a po jego obu stronach ciągną się piaszczyste plaże i rafy koralowe Morza Lakkadiwskiego. Lądowanie na wąskim pasie wśród błękitnych wód to wspaniałe przeżycie dla pasażerów.
Agatti Aerodrome
Port lotniczy *znajduje się na *wyspie Agatti i jest jedynym na Lakszadiwach. Codziennie z wyjątkiem niedziel lądują tu samoloty z miasta Koczin w południowej części **, w stanie Kerala.
Agatti Aerodrome
Loty obsługują przewoźnicy Indian Airlines *i *Kingfisher Airlines. Podróż trwa 75 minut. Dla porównania na rejs statkiem ze stałego lądu musimy przeznaczyć aż 24 godziny.
Agatti Aerodrome
Agatti ma niecałe 6 km długości i otoczona jest przez wspaniałą rafę koralową. Jest jedną z dziesięciu zamieszkanych wysp Lakszadiwów. Od najbliżej zaludnionej wyspy dzieli ją ponad 50 km! Liczba mieszkańców na Agatti wynosi ok. 8 tysięcy – żyją głównie z rybołówstwa i turystyki.
Agatti Aerodrome
Znajdują się tu tylko dwa hotele - Agatti Island Beach Resort i Sea Shells Beach Resort, a także jedna droga – często można zobaczyć na niej turystów, którzy zwiedzają wyspę na rowerach. Można je wypożyczyć w wielu punktach.
Agatti Aerodrome
Na inne wyspy archipelagu można dostać się z Agatti helikopterem albo statkiem. Turyści muszą mieć pozwolenie na pobyt na Lakszadiwach, a na niektóre wyspy w ogóle nie mają wstępu. Dodatkowo na archipelagu zabrania się spożywania alkoholu – jedyny wyjątek stanowi wyspa Bangaram.
if/pw