Trwa ładowanie...
d3qjnsl

10 najciekawszych miejsc w Polsce. Najnowszy ranking

Od rynku w Krakowie, przez zamek w Malborku po Kościół Pokoju w Świdnicy. Portal turystyczny TripAdvisor opublikował coroczny prestiżowy ranking najciekawszych miejsc w różnych regionach świata. Przedstawiamy atrakcje, które wyróżniono w naszym kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rynek Główny w Krakowie jest miejscem spotkań mieszkańców i zagranicznych turystów
Rynek Główny w Krakowie jest miejscem spotkań mieszkańców i zagranicznych turystów (Shutterstock.com)
d3qjnsl

Na pierwszym miejscu zestawienia znalazł się Rynek Główny w Krakowie. Jego historia sięga XIII wieku, kiedy to u zbiegu 11 ulic wytyczono regularny 4-hektarowy kwadratowy plac, będący obecnie jednym z największych w Europie.

Przez rynek wiedzie Droga Królewska, prowadząca od Bramy Floriańskiej przez Stare Miasto i Okół na Zamek Królewski na Wawelu. Do rynku przylegają m.in. kościół Mariacki, Sukiennice i Wieża Ratuszowa. "Zadbany, mający doskonałe proporcje Rynek Główny jest miejscem spotkań krakowian i zagranicznych turystów" – czytamy w portalu TripAdvisor.

W pierwszej trójce znalazła się także inna krakowska atrakcja - Fabryka Schindlera, będąca oddziałem Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, a także Rynek Główny we Wrocławiu.

Zaskakującą pozycją na liście jest Kościół Pokoju w Świdnicy, który w przeciwieństwie do pozostałych atrakcji, rzadko znajduje się w tego typu zestawieniach.

Shutterstock.com

Świątynia powstała w XVII wieku w niecały rok. Zbudowano ją bez użycia gwoździ. Mimo to stoi do dziś i cieszy się popularnością wśród turystów z całej Europy. W 2001 r. została wpisany na listę UNESCO. Kościół jest ogromny - na parterze i czterech piętrach empor mogło się zmieścić 7500 osób. Świątynia jest też perełką na turystycznej mapie Dolnego Śląska i największym drewnianym kościołem nie tylko w Polsce, ale i Europie.

Shutterstock.com

Pełna lista:
1. Rynek Główny w Krakowie
2. Fabryka Schindlera w Krakowie
3. Rynek Główny we Wrocławiu
4. Bazylika Mariacka w Krakowie
5. Wrocławskie Krasnale
6. Zamek Królewski na Wawelu
7. Katedra Wawelska
8. Zamek w Malborku
9. Kościół Pokoju w Świdnicy
10. Rynek Starego Miasta w Warszawie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3qjnsl

Zobacz też: Czy morskie olbrzymy wciąż rosną?

d3qjnsl

Podziel się opinią

Share

d3qjnsl

d3qjnsl