Trwa ładowanie...

15 tys. zł na podróż życia. Warunek? Musisz mieć więcej niż 65 lat

Podróż życia po sześćdziesiątce? Czemu nie! Podczas tegorocznej edycji Kolosów - Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów - seniorzy będą mogli otrzymać aż 15 tys. zł na zrealizowanie wymarzonej wyprawy. Na zgłoszenia pozostało kilka dni.

15 tys. zł na podróż życia. Warunek? Musisz mieć więcej niż 65 latŹródło: Shutterstock.com, fot: Syda Productions
deht2xo
deht2xo

Od lat podczas Kolosów przyznawane są nagrody im. Andrzeja Zawady - na dofinansowanie ambitnych celów podróżniczo-eksploracyjnych w kwocie 15 tys. zł mogą liczyć osoby przed 35. rokiem życia lub drużyny (średnia wieku do 35 lat).

Od 2017 roku taką samą pomoc będą mogli otrzymać ci, którzy mają więcej niż 65 lat i planują podróż w odległy zakątek świata. Nagroda "Wiecznie Młodzi" będzie przyznawana zarówno za oryginalność i jakość projektu, jak i wcześniejszy dorobek podróżniczy uczestnika. Podczas Kolosów wybrani kandydaci będą wygłaszać prelekcję o swoim największym dotychczasowym dokonaniu.

Komu w tym wieku chce się podróżować, czy takie osoby istnieją? - te pytania są nie na miejscu, bo najlepszymi przykładami są chociażby Aleksander Doba, Henryk Widera czy Michał Jósewicz. Z zaglądania w metrykę robią sobie niewiele - podróżują po świecie tak, że niejeden młodzik mógłby im pozazdrościć pomysłu i sił.

Aleksander Doba PAP
Aleksander Doba Źródło: PAP, fot: PAP/Bartłomiej Zborowski

Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów Kolosy odbędą się 10-12 marca 2017 r. w Gdynia Arena. Zgłoszenia do obu kategorii można przesyłać do 23 stycznia 2017 r. Szczegóły dostepne są na stronie www.gdyniaturystyczna.pl.
Zobacz też: W wieku 13 lat wyruszył w podróż, która trwa od pół wieku.

deht2xo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
deht2xo