Trwa ładowanie...
d4bao13
90. urodziny warszawskiego ZOO – przekaż pamiątki

90. urodziny warszawskiego ZOO – przekaż pamiątki

W przyszłym roku mija 90 lat od powstania warszawskiego ZOO. Z tej okazji ogród prosi warszawiaków o przekazywanie pamiątek związanych z instytucją. O pomyśle i założeniach jubileuszowej akcji Karolina Jakobsche pyta Agatę Borucką.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4bao13

Lubicie warszawskie ZOO? Przeszukajcie swoje archiwa. Jeśli posiadacie zdjęcia, filmy, przewodniki czy bilety z tego miejsca, możecie je przekazać ogrodowi, by stworzyć wspaniałą jubileuszową pamiątkę. 11 marca 2018 r. instytucja będzie obchodzić okrągłą rocznicę otwarcia i z tej okazji zamierza wydać m.in. pamiątkowy album i kalendarz, które pokażą, jak ogród wyglądał przed laty i jak zmieniał się w ciągu kolejnych dziesięcioleci.

    Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Oczywiście zdjęcia z misiem czy na kucyku są mile widziane, jednak pracownikom odpowiedzialnym za przygotowanie obchodów jubileuszu najbardziej zależy na obrazach dokumentujących otoczenie stołecznego ZOO. Jeżeli ktoś posiada fotografie analogowe, może wysłać skany lub po prostu wypożyczyć oryginały, ogród na pewno je zwróci. Wycinki z gazet również będą cieszyć się wzięciem. Instytucja liczy na perełki, materiały, których brakuje w archiwum ZOO, by stworzyć coś naprawdę wyjatkowego.

Zobacz też: Warszawskie zoo przygotowuje się do zimy

d4bao13

Podziel się opinią

Share

d4bao13

d4bao13