Trwa ładowanie...

Albania - tanio, bezpiecznie i ciepło

Z roku na rok rośnie zainteresowanie Albanią jako kierunkiem turystycznym. Do tego kraju trafia także coraz więcej Polaków. W ubiegłym roku przyjechało ich tam aż 65 tysięcy.

Albania - tanio, bezpiecznie i ciepłoŹródło: Shutterstock.com
d1el3pq
d1el3pq

Położona nad Adriatykiem Albania ma bardzo dobre warunki dla rozwoju turystyki. Wybrzeże mierzy ok. 350 km, jest różnorodne, pełne piaszczystych plaż, a słońce świeci tam przez 300 dni w roku. Nie ma się co dziwić, że coraz więcej osób wybiera ten kraj na wakacyjny urlop.

W 2014 r. Albanię odwiedziło 3,6 mln osób, a w 2016 było to ok. 4,7 mln. Na miejscu powstają coraz to nowe hotele, budowana jest infrastruktura drogowa. Ale to nie wszystko. Bo kraj ten może poszczycić się też licznymi atrakcjami i pięknymi zabytkami.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Albania ma trzy miejsca wpisane na listę światowych zabytków UNSECO. Są to: starożytne miasto z czasów Bizancjum - Butrint, przepiękny i historyczny Berat oraz Gjirokastra z kamiennymi domkami pokrytymi szarymi łupkami. W mieście tym urodził się były albański prezydent Enver Hodża.

d1el3pq

Coraz łatwiejsze staje się też dotarcie do Albanii. Rozbudowywana jest sieć autostrad i innych dróg, można też dostać się na miejsce drogą morską lub samolotem. Niedaleko stolicy kraju - Tirany znajduje się międzynarodowe lotnisko, ale na razie nie ma bezpośrednich lotów z Polski. Najczęściej Polacy przyjeżdżają tam przez zorganizowane wyjazdy biur turystycznych oraz indywidulanie - samochodem. Najtańszy nocleg z dojazdem własnym można znaleźć już od 739 zł za 11 dni (ze śniadaniami). Wycieczka z przelotem i sniadaniami kosztuje od 1349 zł.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: Dimitrina Lavchieva

- Albania jest tańsza niż sąsiadujące kraje, a jej mieszkańcy są niezwykle gościnni. Można tu podziwiać piękno natury, góry, jeziora, rzeki, woda w Adriatyku jest czysta. Jest to najbardziej bezpieczny kraj w tym regionie - wylicza atuty Albanii ambasador tego kraju w Polsce - Shpresa Kureta.

d1el3pq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1el3pq