Trwa ładowanie...

American Airlines otwiera połączenie do Krakowa. To oznacza, że LOT traci monopol

Już w sierpniu amerykański przewoźnik rozpocznie sprzedaż biletów sezonowych na trasie Chicago-Kraków. Samoloty mają kursować aż 5 razy w tygodniu. Połączenie ułatwi podróże do jednego z najliczniej zamieszkiwanych przez Polaków miast na świecie.

Share
American Airlines otwiera połączenie do Krakowa. To oznacza, że LOT traci monopol
Źródło: Shutterstock.com
d4et8bc

Do stolicy Małopolski American Airlines będzie kursować z lotniska Chicago O-Hare. Przewoźnik ogłosił, że od przyszłego roku uruchomi 5 nowych kursów zagranicznych. Samoloty będą latały, oprócz Krakowa, także do Pragi, Budapesztu, Casablanki i Tel Awiwu.

Będzie to na pewno atrakcyjna alternatywa dla polskich podróżnych korzystających jak dotąd jedynie z połączeń LOT-u. Plany amerykańskiego przewoźnika mogą nieco zaburzyć rozwój polskiej linii lotniczej na tym kierunku. Może okazać się, że oferta American Airlines będzie dla Polaków bardziej korzystna.

Na trasie Kraków-Chicago będą kursowały takie same maszyny, których na trasach transatlantyckich używa również LOT - mowa o Dreamlinerach. Połączenia będą realizowane w okresie od 7 maja do 23 października 2020 r. Bilety będzie można kupować od 12 sierpnia.

d4et8bc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Tego nigdy nie rób w samolocie

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4et8bc

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4et8bc
d4et8bc