Trwa ładowanie...
d32z35h

Amerykański portal zachwyca się polskimi jarmarkami. Uważa je za jedne z najpiękniejszych

Gdy my z zazdrością spoglądamy na niemieckie czy austriackie jarmarki świąteczne, że media na świecie zachwycają się tymi w największych polskich miastach. Czas wyzbyć się kompleksów i wreszcie docenić przepiękne kiermasze bożonarodzeniowe, które znajdziemy w Gdańsku, Krakowie czy we Wrocławiu!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polskie jarmarki bożonarodzeniowe uważane są za jedne z najpiękniejszych w Europie
Polskie jarmarki bożonarodzeniowe uważane są za jedne z najpiękniejszych w Europie (Jarmark we Wrocławiu / Shutterstock.com)
d32z35h

"Kiedy większość osób woli w chłodne, zimowe wieczory siedzieć w domu przy kominku, w polskich miastach warto wybrać się na Stare Miasto, ponieważ zasmakujemy tam prawdziwego, świątecznego klimatu" - takimi słowami rozpoczyna się artykuł o jarmarkach w naszym kraju w Travel Pulse, jednym z największych na świecie portali o tematyce podróżniczej.

Autor tekstu, Scott Hartbeck, opisuje, że Polska, dzięki świątecznym dekoracjom, zmienia się nie do poznania, a za sprawą unoszącego się na jarmarkach aromatycznego zapachu zgrzanego wina i smakołyków, można poczuć prawdziwy klimat Bożego Narodzenia. Dziennikarz wydał tak pozytywny werdykt po odwiedzeniu Polski. "Między Morzem Bałtyckim a Tatrami są cztery miasta, które kuszą wspaniałymi jarmarkami świątecznymi" - czytamy w Travel Pulse. Mowa o Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu i Warszawie.

Jarmark w Gdańsku / Shutterstock.com

Stolica Pomorza została porównana do "perły Bałtyku", która w czasie świąt świeci wyjątkowo jasno. Brukowany Targ Węglowy przekształca się w grudniu w centrum zabawy, pełnej uroczych, drewnianych chat z dekoracjami, biżuterią i ciepłą odzieżą. Koniecznie trzeba napić się tu grzanego wina i cydru, a także spróbować polskich specjałów.

Jarmark we Wrocławiu / Wojciech Gojke, WP

Z kolei wrocławski jarmark został określony jako "jedna z najprzyjemniejszych niespodzianek podczas wizyty w Polsce". Według amerykańskiego portalu może śmiało konkurować o miano najpiękniejszego w Europie. Szczególnie zwracają uwagę bajeczne atrakcje, z których chętnie korzystają rodzice z dziećmi.

Jarmark we Wrocławiu / Wojciech Gojke, WP

"Krakowski jarmark jest jednym z największych w Polsce, a za sprawą lokalizacji, czyli w otoczeniu pięknych kamienic, jest wyjątkowo urokliwy" - ocenił Hartbeck. Natomiast dzięki konkursowi na "najpiękniejszą szopkę" czuć tu nie tylko piękne zapachy potraw, ale też artystycznego ducha. Autor artykułu poleca każdemu spróbować oryginalnego, rzadko spotykanego na świecie, wędzonego, owczego sera. "Jest ciepły i pyszny. To jeden ze smaków Bożego Narodzenia" - stwierdził.

Jarmark w Krakowie / Shutterstock.com

Warszawa została opisana jako kosmopolityczna stolica Polski, w której mimo zabieganego trybu życia i nowoczesnej zabudowy można poczuć ducha świąt. Odnajdziemy go na Starym Mieście. Jest tu wyjątkowe lodowisko i jarmark, na którym serwowane są nie tylko lokalne przysmaki, ale też pyszności z innych części świata. Nie zapomniano również o mniejszych bożonarodzeniowych kiermaszach – np. o tym w pobliżu Barbakanu.

Jarmark w Warszawie / Shutterstock.com

Zobacz też: Świąteczne metro na torach

d32z35h

Podziel się opinią

Share

d32z35h

d32z35h