Trwa ładowanie...

Atak zimy w Teheranie. To pierwszy taki przypadek od lat

Prawie 20-centymetrowa warstwa śniegu pokryła stolicę Iranu. Zaspy sparaliżowały ruch samochodów i doprowadziły do zamknięcia największego lotniska w kraju. Tego typu śnieżyce są w Iranie zjawiskiem niespotykanym.

Atak zimy w Teheranie. To pierwszy taki przypadek od latŹródło: Instagram.com
d238x4o
d238x4o

Ponad dwa tysiące pasażerów oczekujących na wznowienie ruchu powietrznego na lotnisku im. Imama Chomeiniego otrzymało od personelu koce i butelki z wodą mineralną.

Teherańskie szkoły i uczelnie wyższe zostały zamknięte na dwa dni, a zasypane drogi sprawiły, że tysiące osób nie były w stanie dotrzeć do pracy.

Teheran to stolica i największe miasto Iranu oraz Bliskiego Wschodu. Wiosny w mieście są dość łagodne, za to lata bywają suche i gorące.

d238x4o

Bardzo często pojawiają się upały powyżej 35 st. C. Zima zaczyna się zazwyczaj w grudniu i trwa około 4 miesięcy. Opady śniegu są wówczas sporadyczne, a mrozy nie przekraczają kilku stopni.

Dlatego też śnieżne czapy pokrywające budynki, ulice i samochody są dla mieszkańców prawdziwym zaskoczeniem. Na Instagramie pojawiło się mnóstwo zdjęć pokazujących irańską anomalię.

Tej zimy nie jest to pierwsza tego typu "niespodzianka". Zaledwie kilka tygodni temu śnieg spadł również… na Saharze. Z kolei w Polsce mamy jedną z najcieplejszych zim od lat. Najwyraźniej natura lubi zmiany.

Zobacz też: Paraliż w USA. Odwołane loty, nie działają szkoły i urzędy

d238x4o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d238x4o