Trwa ładowanie...
d2sd746

Atak zimy w Teheranie. To pierwszy taki przypadek od lat

Prawie 20-centymetrowa warstwa śniegu pokryła stolicę Iranu. Zaspy sparaliżowały ruch samochodów i doprowadziły do zamknięcia największego lotniska w kraju. Tego typu śnieżyce są w Iranie zjawiskiem niespotykanym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Iran pokryła gruba warstwa śniegu
Iran pokryła gruba warstwa śniegu (Instagram.com)
d2sd746

Ponad dwa tysiące pasażerów oczekujących na wznowienie ruchu powietrznego na lotnisku im. Imama Chomeiniego otrzymało od personelu koce i butelki z wodą mineralną.

Teherańskie szkoły i uczelnie wyższe zostały zamknięte na dwa dni, a zasypane drogi sprawiły, że tysiące osób nie były w stanie dotrzeć do pracy.

Teheran to stolica i największe miasto Iranu oraz Bliskiego Wschodu. Wiosny w mieście są dość łagodne, za to lata bywają suche i gorące.

d2sd746

Bardzo często pojawiają się upały powyżej 35 st. C. Zima zaczyna się zazwyczaj w grudniu i trwa około 4 miesięcy. Opady śniegu są wówczas sporadyczne, a mrozy nie przekraczają kilku stopni.

Dlatego też śnieżne czapy pokrywające budynki, ulice i samochody są dla mieszkańców prawdziwym zaskoczeniem. Na Instagramie pojawiło się mnóstwo zdjęć pokazujących irańską anomalię.

Tej zimy nie jest to pierwsza tego typu "niespodzianka". Zaledwie kilka tygodni temu śnieg spadł również… na Saharze. Z kolei w Polsce mamy jedną z najcieplejszych zim od lat. Najwyraźniej natura lubi zmiany.

d2sd746

Zobacz też: Paraliż w USA. Odwołane loty, nie działają szkoły i urzędy

d2sd746

Podziel się opinią

Share

d2sd746

d2sd746