Trwa ładowanie...

Bilety wstępu do Wenecji. Miasto rozpoczyna przyjmowanie rezerwacji

W Wenecji rozpoczyna się przyjmowanie rezerwacji biletów wstępu do miasta. Ich posiadanie będzie obowiązkowe przez 29 dni w tym roku w okresach turystycznego szczytu. Bilet w cenie 5 euro kupić będą musieli ci turyści, którzy przyjadą tam tylko na jednodniowe zwiedzanie i nie zatrzymają się na noc.

Turyści wybierający się do Wenecji na jeden dzień muszą pamiętać o konieczności kupienia biletu Turyści wybierający się do Wenecji na jeden dzień muszą pamiętać o konieczności kupienia biletu Źródło: Adobe Stock
dgro4cl
dgro4cl

Po raz pierwszy turyści będą musieli okazać bilety wstępu do Wenecji w dniu 25 kwietnia, czyli w Święto Wyzwolenia Włoch. Posiadanie biletów będzie wówczas konieczne aż do 5 maja włącznie, czyli do końca majówki.

Ma to być na razie eksperymentalny etap programu, którego głównym celem jest uregulowanie oraz ograniczenie masowego i niekontrolowanego dotąd napływu turystów. Zjawisko to ze względu na ich krótkie wizyty określa się jako "wpadnij i zmykaj".

To właśnie ten rodzaj turystyki przez wiele dni w roku dosłownie paraliżuje Wenecję, zmagającą się z gigantycznymi tłumami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co zjeść w Livigno? Można zgłodnieć od samego słuchania

Obowiązkowy bilet na jednodniową wizytę w Wenecji

Władze miasta poinformowały, że od wtorku 16 stycznia działać będzie portal online, na którym można będzie zarezerwować wizytę w mieście w dniach, w które przyjeżdża najwięcej turystów. Bilet będzie wymagany w przypadku pobytu w godzinach od 8:30 do 16.

dgro4cl

Turyści, wybierający się do Wenecji na krótkie zwiedzanie muszą też pamiętać, że bilet będzie konieczny także w weekendy w maju, czerwcu i lipcu.

Po raz pierwszy bilety wstępu do Wenecji trzeba będzie okazać 25 kwietnia Adobe Stock
Po raz pierwszy bilety wstępu do Wenecji trzeba będzie okazać 25 kwietnia Źródło: Adobe Stock, fot: JAROSLAV MORAVCIK

Z opłaty 5 euro zwolnieni będą mieszkańcy regionu Wenecja Euganejska, pracownicy, uczniowie i studenci na wycieczkach szkolnych i uczelnianych, dzieci poniżej 14 roku życia, osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie.

dgro4cl

Władze zapowiedziały przygotowanie bramek wejściowych

Również osoby zwolnione z tej opłaty będą musiały zarejestrować przyjazd na stronie http://cda.ve.it, by uniknąć ewentualnych kar, które mogą zostać później wprowadzone.

Nad realizacją projektu biletu wstępu zarząd miasta pracował od 2018 roku. Opóźniła je pandemia COVID-19 i lockdown. Zapowiedziano kontrole w mieście, a także ustawienie bramek wejściowych, w pobliżu parkingu na Piazzale Roma i stacji kolejowej Santa Lucia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dgro4cl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgro4cl