Brytyjczyk pokazał wideo z Krakowa. "Polska babcia wpędziła mnie w kłopoty"
Popularny youtuber André Traveler opublikował wideo z wizyty w Krakowie, które zatytułował "Polska babcia wpędziła mnie w kłopoty". Pokazał Rynek Główny i porozmawiał przez chwilę z mieszkańcami, ale trzeba przyznać, że spotkanie ze starszą na pewno zapadnie mu w pamięci.
Na kanale Brytyjczyka można znaleźć mnóstwo filmów z wycieczek po Europie. Sporo z nich nagrał w Polsce. Jedno z ostatnich szczególnie przykuwa uwagę, a konkretnie moment, w którym podczas wizyty w Krakowie natrafia na przemiłą starszą panią.
Spacer po Krakowie
André w wideo zachwyca się liczbą piekarni i kawiarni w mieście. Przyznaje, że jest ich tyle, że nie wie, którą wybrać na śniadanie, a bardzo chciałby zjeść coś regionalnego.
W trakcie swojego spaceru po Starym Rynku pokazuje m.in. Sukiennice oraz Scenę Pod Ratuszem. Zachwyca się także kolorowymi kamienicami i podkreśla, że nie był przyzwyczajony do tego typu budynków w Anglii.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Sztuka podróżowania - DS7
André jest zaintrygowany stoiskami z obwarzankami. Dopytuje o ich nazwę i co ciekawe, zna ją lepiej niż mieszkańcy miasta.
Wszedł wyjściem do Bazyliki Mariackiej
Gdy zachwyca się Bazyliką Mariacką z zewnątrz natrafia na starszą panią, która namawia go, by wszedł do środka i zobaczył Ołtarz Wita Stwosza. Choć kobieta mówi, że jej angielski nie jest zbyt dobry, to świetnie dogaduje się z André. Prowadzi go do kościoła i choć podróżnik widzi, że to wyjście, to starsza pani zapewnia go, że ma się nie przejmować i wejść. - Don't worry - mówi kobieta.
Niestety chwilę po wejściu pracownik kościoła wygania André mówiąc, że wszedł wyjściem i musi opuścić kościół. - Nie ma grzeczniejszego sposobu, by mi to powiedzieć? - mówi zaskoczony podróżnik.
Polish Grandma Gets Me Into Troubles in Kraków ( Find Out How ) 🇵🇱
Czytaj też: Po 500 lat pokazali, co jest w piwnicach Wawelu
Kiedy zwiedzać Bazylikę Mariacką w Krakowie?
Przypominamy, że Bazylikę Mariacką można zwiedzać od poniedziałku do soboty od godz. 11.30 do 18, a w niedziele i święta od godz. 14 do 18. Wstęp w formie cegiełki kosztuje 15 zł lub 8 zł dla dzieci, studentów, rencistów i seniorów.
Warto dodać, że to dzięki wizytom turystów udało się m.in. zakończyć pięcioletnią konserwację Ołtarza Wielkiego - dzieła mistrza Wita Stwosza.
Czytaj też: Krakowskie kopce. Co jest w nich wyjątkowego?