Trwa ładowanie...
d18oxg0

Brytyjki, Francuzki, Hiszpanki - które wydają najwięcej?

Suma pieniędzy wydanych w tym roku przez brytyjskie kobiety na kosmetyki do makijażu sięgnie miliarda funtów. Brytyjki wydają na te produkty więcej od Francuzek, Niemek i Hiszpanek.

Share
d18oxg0

_ Suma pieniędzy wydanych w tym roku przez brytyjskie kobiety na kosmetyki do makijażu sięgnie miliarda funtów. Brytyjki wydają na te produkty więcej od Francuzek, Niemek i Hiszpanek. _

Wyniki badań na temat rynku kosmetyków i perfum w tych czterech krajach europejskich ogłosiła w środę firma Mintel, zajmująca się badaniami rynkowymi.

Brytyjki najbardziej dbają o makijaż, zaś mieszkańcy Hiszpanii obojga płci o to, by ładnie pachnieć. Na perfumy i wody po goleniu Hiszpanie i Hiszpanki wydali przeciętnie 42 euro na osobę, o osiem euro więcej niż mieszkańcy Francji.

Francja pozostaje jednak najpotężniejszym rynkiem kosmetyków i perfum, z największą ilością nowych produktów wprowadzanych do sprzedaży.

Badaniem Mintel objęto w Wielkiej Brytanii 25 tys. osób obojga płci w wieku powyżej 15 lat i po 10 tys. we Francji, Hiszpanii i Niemczech.

(PAP)

d18oxg0

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18oxg0
d18oxg0