WP

Buty z GPS-em - z nimi się nie zgubisz

Jeśli zawiodłeś się na aplikacji Mapy od Apple, nie musisz wcale kupować smartfona z Androidem by wrócić do domu. Lepiej zainwestuj w buty!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Buty z GPS-em - z nimi się nie zgubisz
(Stuff/CNET)
WP

Tak, nie przesłyszałeś się, najlepszym sposobem na odnalezienie drogi do domu będzie zakup inteligentnego obuwia, które wyprowadzi cię z każdej imprezy wprost do twojego łóżka.

Brytyjski artysta Dominic Wilcox zaprojektował parę unikalnych butów z nadajnikiem GPS wbudowanym w podeszwę. Jak przystało na prawdziwie magiczne buciki, by włączyć funkcję odnajdywania drogi wystarczy stuknąć piętą o piętę. Czarnoksiężnik z Krainy Oz byłby dumny z Wilcoxa.

Na czubkach obu butów zamontowano diody LED: na lewym umieszczono kółko które wskaże kierunek do domu, zaś na prawym znajdziesz prostą linię która będzie zmieniać kolor z czerwonego na zielony w zależności od tego, jak daleko już zaszedłeś. By pokazać nawigacji dokąd ma cię prowadzić, przed imprezą podepnij but za pośrednictwem USB do komputera. Szybko, prosto i efektywnie.

WP

No dobrze, a teraz czas na smutne informacje. Buty nie trafią do masowej produkcji, Wilcox stworzył tylko jedną, pokazową parę obuwia. Być może, jeśli koncept spodoba się w internecie, za kilka lat na półki trafią Wilcoxy GPS?

Czytaj na TechTrendy.pl: Nowe laptopy HP - zmiotą z rynku ultrabooki?

Polub WP Turystyka
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP