Trwa ładowanie...
d1votya

Costa Smeralda

Największe atrakcje
Costa Smeralda
Region
Wikimedia Commons - Brak Praw Autorskich CC0
Źródło: Wikimedia Commons - Brak Praw Autorskich CC0, fot: Ökologix

Costa Smeralda (czyli Szmaragdowe Wybrzeże) to region turystyczny na północy Sardynii, który przyciąga malowniczymi plażami, lazurową wodą i luksusowymi ośrodkami wczasowymi. Szmaragdowe Wybrzeże jest uznawane za jedno z najdroższych miejsc turystycznych w Europie.

Costa Smeralda – położenie

Szmaragdowe Wybrzeże rozciąga się na długości ok. 20 km, a pośród jego najważniejszych ośrodków znajdują się Porto Cervo, Liscia di Vacca, Capriccioli i Romazzino. Najbliższym dużym ośrodkiem miejskim, który posiada stację kolejową oraz port lotniczy, jest Olbia. Można z niej dojechać do Costa Smeralda bezpośrednio autobusem lub pośrednio pociągiem, który zatrzymuje się np. na stacji w San Pantaleo.

Costa Smeralda – atrakcje

Costa Smeralda oferuje turystom wiele malowniczych plaży i miejsc wartych odwiedzenia.

  • Porto Cervo – piękna miejscowość w centrum Costa Smeralda, jest jedną z najatrakcyjniejszych marin Morza Śródziemnego. W Porto Cervo znajduje się luksusowy klub jachtowy Yacht Club Costa Smeralda. Nad mariną góruje pokryty czerwoną dachówką kościółek Stella Maris. W tym miasteczku znajduje się hotel, który pojawił się w filmie z Jamesem Bondem Szpieg, który mnie kochał (1977).
  • Liscia di Vacca – mała malownicza zatoczka, znane osiedle, gdzie zamożni ludzie z całego świata posiadają wille przeznaczone na wyjazdy wakacyjne.
  • Wśród słynnych plaż uznawanych za jedne z najpiękniejszych we Włoszech i nie tylko warto wymienić: Piccolo Pevero, La Celvia, Spiaggia del Principe, Spiaggia Ira, Cala Capriccioli, Cala Volpe, Romazzino (przy plaży znajduje się jeden z najdroższych hoteli na świecie) i Liscia Ruja.
  • Baja Sardinia – elegancki kurort oferujący wiele udogodnień, hotele, wille, deptak spacerowy czy wyposażenie do sportów wodnych.
  • Porto Rotundo – miasteczko portowe, dobry punkt wypadowy do pozostałych części Costa Smeralda czy na Archipelagu della Maddalena.
  • Palau – miasto oddalone nieco od Szmaragdowego Wybrzeża, ale warte obejrzenia – znajduje się w nim imponująca formacja skalna Capo d'Orso, a w pobliżu Palau znajduje się forteca Monte Altura.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1votya
d1votya
d1votya