Trwa ładowanie...

Czego lepiej nie robić na lotnisku i w samolocie?

Niezależnie od tego, czy wybieramy się w podróż służbową, udajemy się do rodziny czy na wakacje, na lotnisku i w samolocie powinniśmy unikać pewnych zachowań, ponieważ mogą one przysporzyć nam ogromnych problemów. Niekiedy kilka nieprzemyślanych słów może uniemożliwić nam podróżowanie na długie lata, a także narazić nas na spory wydatek finansowy. W skrajnych przypadkach istnieje ryzyko, że trafimy do więzienia i nie ma w tym krzty przesady.

Czego lepiej nie robić na lotnisku i w samolocie?Źródło: wikipedia
dijeojs
dijeojs

Niezależnie od tego, czy wybieramy się w podróż służbową, udajemy się do rodziny czy na wakacje, na lotnisku i w samolocie powinniśmy unikać pewnych zachowań, ponieważ mogą one przysporzyć nam ogromnych problemów. Niekiedy kilka nieprzemyślanych słów może uniemożliwić podróżowanie na długie lata, a także narazić na spory wydatek finansowy. W skrajnych przypadkach istnieje ryzyko, że trafimy do więzienia i nie ma w tym krzty przesady.

Eryk Kłopotowski, ekspert rynku lotniczego, wyjaśnia, jak duże możemy sprowadzić na siebie nieszczęście, mówiąc dla żartu w obecności pracownika lotniska czy linii lotniczych, że mamy przy sobie bombę czy że "coś za chwilę wybuchnie". W konsekwencji istnieje spora szansa, że skończy się to zakazem korzystania z transportu lotniczego czy wpisaniem na czarną listę. Za opóźnienie pasażerów również możemy zostać obciążeni kosztami. Jak często mają miejsce tego typu sytuacje? Kilka razy w roku. Ostatni przypadek ze Stanów Zjednoczonych kosztował pasażera ponad 100 tys. dolarów.

Ekspert dodaje, że często przesadzamy też z alkoholem. Jeśli w trakcie lotu pijana osoba będzie agresywna i pilot będzie zmuszony do międzylądowania, będzie ona obciążona kosztami, które mogą wynieść kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

dijeojs

wg

dijeojs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dijeojs

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj