Trwa ładowanie...

Darmowy roaming w UE. Jest decyzja w sprawie zagranicznych rozmów

Unia Europejska podjęła decyzję w sprawie zasady "roam like at home", dzięki której w krajach UE możemy korzystać z telefonów bez dodatkowych opłat roamingowych.

Share
Bezpłatne rozmowy i sms-y w UE przedłużono do 2032 r.Bezpłatne rozmowy i sms-y w UE przedłużono do 2032 r.Źródło: Adobe Stock, fot: Laurent Delhourme
d4g2x9a

Rada Unii Europejskiej zatwierdziła stanowisko Parlamentu Europejskiego w sprawie przedłużenia regulacji roamingowej na terenie krajów UE.

Darmowe rozmowy i sms-y w UE do 2032 r.

Akt zostanie opublikowany w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej po podpisaniu przez przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. W życie wejdzie 1 lipca 2022 r.

d4g2x9a

Dzięki przedłużeniu darmowego roamingu obywatele UE oraz Norwegii, Islandii i Liechtensteinu dalej będą mogli dzwonić, smsować oraz korzystać z internetu podczas podróży do innych krajów Unii. Zasada "roam like home" (dzwoń jak z domu, przyp. red) będzie obowiązywała przez kolejne 10 lat, czyli do 2032 r.

1 GB za 1 euro do 2027 r.

Zgodnie z ustaleniami Parlamentu Europejskiego, stawka za transfer danych wynosić ma maksymalnie 2 euro za 1 GB danych w 2022 r. i stopniowo spadać do 1 euro za 1GB w 2027 r.

Zmiany wynikają z przekonania, że dodatkowe opłaty za przekroczenie limitu danych w UE nie powinny być wyższe od cen hurtowych.

d4g2x9a

Źródło: press.pl

Wakacje 2022. Czy to dobry moment na rezerwacje wycieczek?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4g2x9a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g2x9a