Trwa ładowanie...
d3nl5l2

Dolina Charlotty

Największe atrakcje
Dolina Charlotty
Kraj
dolinacharlotty.pl
Źródło: dolinacharlotty.pl

Dolina Charlotty to idealne miejsce dla osób, poszukujących wyciszenia, odpoczynku i kontaktu z naturą. Usytuowana jest prawie 10 kilometrów na południowy-wschód od Ustki i w podobnej odległości na północny-zachód od Słupska. Lubi tu przyjeżdżać m.in. Carlos Santana, który nazwał Dolinę Charlotty swoim drugim domem.

Dolina Charlotty – miasta w pobliżu

  • Ustka, nadmorska miejscowość i uzdrowisko z jedną z najpiękniejszych, piaszczystych, szerokich plaż w Polsce (aż czterokilometrową) i wspaniałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych, docenianą w corocznych rankingach. Warto tu zobaczyć pomnik Syrenki na falochronie obok wejścia do portu, latarnię morską z czerwonej cegły z 1892 roku, Park Historii i Rozrywki Twierdza Ustka, będący pohitlerowskimi bunkrami, sztuczną rafę, zapobiegającą wkraczaniu wód Morza Bałtyckiego na plażę czy Muzeum Chleba z dziewiętnastowiecznym prototypem lodówki. W Ustce należy spróbować usteckich krówek, kruchych ciasteczek w kształcie pomnika Syrenki oraz śledzi marynowanych Bismarck.
  • Słupsk, miasto o klimacie morskim i korzeniach jeszcze w epoce brązu, w dwudziestoleciu międzywojennym nazywane „małym Paryżem” ze względu na klasycystyczna architekturę. Po drugiej wojnie światowej zniszczony Słupsk odbudowano, a obecnie jest upiększany. Znajdują się tu liczne piękne kościoły, kaplica, cerkiew, a także budynki Starostwa Powiatowego, Poczty Głównej oraz Ratusz.

Dolina Charlotty – zoo z fokarium

Na dziesięciu wyspach w Dolinie Charlotty urządzono zoo z warunkami maksymalnie zbliżonymi do naturalnych, do zwiedzania również piękną łodzią wycieczkową (Wodne Zoo Safari). Można tu zobaczyć kangury, zebry, kapucynki, lemury, makaki japońskie czy magoty, a także strusie i żurawie koroniaste. Jest tu także Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych.

W fokarium w zoo w Dolnie Charlotty w 3 basenach znajduje się 5 samców foki szarej, które obserwuje się także w trakcie podwodnych szaleństw i treningu medycznego. Od końca kwietnia do końca października fokarium czynne jest od poniedziałku do piątku od 10. do 14.30, w weekendy od 10. do 16.30, a w lipcu i w sierpniu codziennie od 10. do 18.30. Poza sezonem obiekt otwarty jest jedynie w weekendy od 10. do 14.30.

Cennik:

  • Bilet normalny do zoo w Dolinie Charlotty – 20 złotych.
  • Bilet ulgowy do zoo w Dolnie Charlotty – 16 złotych.
  • Bilet grupowy do zoo w Dolinie Charlotty – 14 złotych.
  • Bilet normalny do fokarium w Dolinie Charlotty – 10 zł.
  • Bilet ulgowy do fokarium w Dolinie Charlotty – 8 zł.
  • Bilet grupowy do fokarium w Dolinie Charlotty – 6 zł.

Dolina Charlotty – koncerty w amfiteatrze

Amfiteatr położony malowniczo w Dolinie Charlotty może pomieścić 10 tysięcy widzów. Podzielony jest na trzy sektory i mieści również letni bar grillowy.

W Dolinie Charlotty corocznie od 2007 roku organizowany jest Festiwal Legend Rocka. Występowały tu największe gwiazdy światowego formatu: Deep Purple, Santana, Bob Dylan, Alice Cooper, Sisters of Mercy, ZZ Top, Robert Plant, Whitesnake, Ray Wilson czy Marillion. Bilety na poszczególne koncerty można zdobyć już za 150 złotych.

Dolina Charlotty
Czas lotu / jazdy samochodem

Warszawa – Gdańsk: 1 h 36 min lotu (284 km) + do 2 h jazdy (124 km)

Strefa czasowa

UTC±01:00

Waluta

PLN

Orientacyjna odległość

Od Warszawy: 548 km, około 5 h 40 min jazdy; od Krakowa: 715 km, około 7,5 h jazdy; od Wrocławia: 462 km, około 6 h 47 min jazdy

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nl5l2
d3nl5l2
d3nl5l2