Trwa ładowanie...

Jarocin i Dolina Charlotty, czyli weekend rockowego grania

Miłośnicy ciężkiego i rockowego grania czekali na to cały rok. W czwartek, 7 lipca br. stratuje Festiwal w Jarocinie. W ten weekend odbędą się także pierwsze koncerty w ramach festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty

Jarocin i Dolina Charlotty, czyli weekend rockowego graniaŹródło: wideonet/Shutterstock
d4je5xn
d4je5xn

Miłośnicy ciężkiego i rockowego grania czekali na to cały rok. W czwartek, 7 lipca br. stratuje Festiwal w Jarocinie. W ten weekend odbędą się także pierwsze koncerty w ramach Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty.

Mało który festiwal może poszczycić się tak długą i barwną historią jak ten w Jarocinie. W tym roku odbędzie się on w dniach 7-9 lipca. Nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, że ta impreza to prawdziwa ikona dla miłośników muzyki. A kto choć raz postanowi skosztować klimatu Jarocina, nie ominie tego wydarzenia już nigdy.

- To będzie festiwal z największym rozmachem w historii Jarocina – zapowiadają organizatorzy. - Jarocin musi odnaleźć swoją własną, nową tożsamość, bo na legendzie nie da się już tego festiwalu dłużej budować. Legenda może być dobrą otoczką, pomagającą w promocji, może być czymś, co stwarza klimat historyczny, ale nie da się ciągle ludzi zapraszać na te same koncerty.

Trzeba przyznać, że stanęli na wysokości zadania i w 2016 roku zaprosili gwiazdy światowego formatu. W trakcie trzech festiwalowych dni wystąpią m.in.: The Prodigy, Slayer, Five Finger Death Punch, D.O.A., TSA, Luxtorpeda, Oberschlesien, Koniec Świata czy Sweet Noise.

d4je5xn

7 i 8 lipca lipca odbędą się także pierwsze koncerty w ramach Festiwalu Legend Rocka (kolejne już pod koniec lipca i na początku sierpnia). Magiczne miejsce, jakim jest Dolina Charlotty, to od dziesięciu lat lokalizacja tego wyjątkowego wydarzenia. Okolica Jeziora Zamełowskiego urzeka nie tylko fanów muzyki, ale przede wszystkim artystów, którzy występują na scenie. Koncerty ponadczasowej muzyki, w wykonaniu największych gwiazd z całego świata, odbywają się przez całe wakacje. 7 lipca w amfiteatrze nad jeziorem wystąpią: Suzi Quatro i Kasia Kowalska, a dzień później Carlos Santana. Wystąpi on w Dolinie Charlotty po raz trzeci. W tutejszym hotelu ma swój apartament, a już podczas pierwszego koncertu (w 2013 r.) stwierdził: "Charlotta to mój nowy dom!"
ir/udm

d4je5xn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4je5xn