Trwa ładowanie...

Koncerty i festiwale, czyli gdzie w najbliższych dniach zagrają gwiazdy muzyki?

Dużo jazzu, ale także muzyka rockowa, pop, soul i hip hop. W najbliższych dniach w wielu polskich miastach odbędą się festiwale muzyczne oraz koncerty gwiazd. Jest w czym wybierać.

Koncerty i festiwale, czyli gdzie w najbliższych dniach zagrają gwiazdy muzyki?Źródło: Anthony Mooney/Shutterstock
d1zir52
d1zir52

Na końcu materiału znajdziecie Koncertową Mapę Polski.

Gdynia już od środy (20 lipca) zamienia się w miejsce spotkania kultur z całego świata. Do 23 lipca w parku Kolibki potrwa tu Festiwal Kultur Świata Globaltica, wydarzenie, które odkrywa etniczne wątki i inspiracje we współczesnej kulturze. Wystąpią m.in.: Fanfare Ciocărlia z Rumunii, Monsieur Doumani z Cypru, Damily z Madagaskaru, Rancho Aparte z Kolumbii czy polska Kapela Maliszów. To szczególna impreza muzyczna w skali kraju. W tym roku, poza koncertami, publiczność będzie mogła wziąć udział w szeregu imprez towarzyszących, m.in. warsztatach, pokazach filmów czy zajęciach jogi.

W czwartek (21 lipca) w hali Ergo Arena położonej na pograniczu Gdańska i Sopotu wystąpi Lionel Richie. Legenda muzyki R&B, soulu oraz popu przyjedzie do Polski w ramach trasy koncertowej, w trakcie której gra swoje największe przeboje. Możemy być więc pewni, że zaśpiewa taneczne „All night long” czy klimatyczne „Hello”.

d1zir52

Od 21 do 24 lipca na terenie Powidza odbędzie się Jam Festiwal. W trakcie czterech dni na pięciu scenach wystąpi ponad stu muzyków. Zagrają m.in.: Lao Che, Kuba Badach, Carrantouhill. Usłyszymy: bluesa, jazz, rocka czy reggae. W sumie odbędzie się ponad 30 koncertów oraz codzienne jam session do rana. Muzycy grać będą na scenie, przy ognisku, na zabytkowej wąskotorówce, a nawet na jachcie.

W dniach 22-23 lipca na Mazurach odbędzie się Przystanek Olecko, cykl spotkań artystycznych, ekologicznych, rekreacyjnych i integracyjnych organizowanych od 1994 roku. W tym roku zagrają m.in. Grubson, Organek, Big Day, Video czy Wilki.

Także w tych dniach w Sulęczynie odbędzie się popularny event pod hasłem Jazz w Lesie. Sextet Jana Ptaszyna Wróblewskiego zagra koncert specjalny z okazji 80. urodzin artysty. Ponadto wystąpią: Gabriel Coburger Quintet Jean-Paul, Kuba Stankiewicz Trio, Walk Away i Trio Confusion Project.

Jan Ptaszyn Wróblewski, Licencja CC, Przemysław Jahr, Wikimedia Commons
Jan Ptaszyn Wróblewski, Licencja CC, Przemysław Jahr, Wikimedia Commons

W ramach Ladies’ Jazz Festival w najbliższy weekend odbędą się dwa koncerty. 24 lipca w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie wystąpi Stacey Kent, której towarzyszyć będą Jim Tomlison oraz Nate Najar. Dzień później w Teatrze Muzycznym w Gdyni wystąpi znakomity jazzowy kwartet New York Voices. Istniejący od prawie 30 lat zespół z równą pasją i wirtuozerią odnajdują się w swingu, jazzie, R&B czy popie. Swój wykonawczy sznyt i talent prezentują zarówno w repertuarze klasycznym, jak i w piosenkach Paula Simona.

d1zir52

Znakomite propozycje koncertowe nie skończą się na weekendzie. 25 i 26 lipca odbędą się kolejne koncerty w ramach Festiwalu Legend Rocka. Magiczne miejsce, jakim jest Dolina Charlotty, to od dziesięciu lat lokalizacja tego wyjątkowego wydarzenia. Okolica Jeziora Zamełowskiego urzeka nie tylko fanów muzyki, ale przede wszystkim artystów, którzy występują na scenie. Koncerty ponadczasowej muzyki w wykonaniu największych gwiazd z całego świata odbywają się przez całe wakacje. 25 lipca w amfiteatrze nad jeziorem wystąpią: Marillion i Mike & The Mechanics, a 26 lipca Deep Purple.

Ilona Raczyńska/udm

d1zir52
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zir52