Trwa ładowanie...

Razem przetrwamy

Dolina Charlotty po 15 latach funkcjonowania stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek turystycznych w Polsce. Miejsce to jest fenomenem na skalę europejską. Oddalone o wielkich aglomeracji, z trudnym dojazdem gromadzi dziesiątki tysięcy ludzi, szczególnie w sezonie letnim. Kto raz to miejsce odwiedzi będzie wracał. Piękny, górzysty teren pokryty lasami, łąkami, jeziorami i wyspami wygląda jak wyjęty z baśni.

Razem przetrwamyŹródło: Materiały prasowe
d1mzo5t
d1mzo5t

Artykuł sponsorowany

Inwestorzy zaprojektowali infrastrukturę, która wpisuje się w przyrodę dając poczucie harmonii. Wygląda tak, jakby natura projektowała wspólnie z architektami. Piękny hotel położony na wzgórzu przy jeziorze w środku, którego znajduje się Spa Bali Hai – absolutny hit stworzony przy współpracy z ambasadą Indonezji, stylizowane pokoje, Rock Pub i sale konferencyjne. Obok hotelu znajduje się amfiteatr na 10 000 widzów położony wśród drzew. Wymieniany jest w rankingach jako jeden z najpiękniejszych obiektów w Europie. Na jego deskach występowali zauroczeni miejscem wielcy artyści, tacy jak: Carlos Santana, Bob Dylan, Robert Plant, ZZ Top, Deep Purple, John Fogerty, Thirty Second To Mars, KORN itd.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Nieopodal amfiteatru znajduje się na wyspie piękny Gościniec, który serwuje wyroby własne i wędzone ryby. Przemieszczając się dalej docieramy do 30 hektarowego Zoo, gdzie egzystuje około 350 gatunków zwierząt, a niektóre z nich mieszkają na wyspach: lemury, gibony, wyjce. Mieszkańców wysp można oglądać poruszając się szlakiem wodnym na dużych, drewnianych łodziach. Następną atrakcją jest Fokarium. Odwiedzający twierdzą, że jest to najlepsze widowisko tego typu w Polsce. Na zakończenie naszej bajecznej podróży po Dolinie Charlotty docieramy do stadniny koni. Tutaj początkujący mogą nauczyć się jazdy, a zaawansowani z przyjemnością uczestniczyć w rajdach konnych.

Zmęczeni całodzienną wędrówką idziemy spać do komfortowo wyposażonych domów na drzewach. Ten cały baśniowy świat Doliny Charlotty może runąć w najbliższym czasie. Zamknięty od miesiąca obiekt i brak jakichkolwiek wpływów, stał się zagrożeniem dla egzystencji wszystkich zwierząt i całej infrastruktury.
Jak wiadomo nadszedł bardzo trudny czas, w którym coraz częściej widać ludzką solidarność i pomoc. Niestety, na pierwszej linii frontu znalazła się również Dolina Charlotty. Nie pomogła sława i posiadanie jednej z najbardziej rozpoznawanych marek turystycznych w Polsce. Różnica pomiędzy Doliną Charlotty, a resztą hoteli i resortów polega na tym, że w Dolinie Charlotty znajduje się duże Zoo, Fokarium i stadnina koni.

d1mzo5t

W tym miejscu należy dopowiedzieć, że w okresach po sezonowych hotel, Spa i gastronomia pozwalały na utrzymanie reszty Doliny Charlotty (zoo, fokarium, konie) Zespół Doliny Charlotty wyszedł z ofertą dla przyjaciół resortu i Festiwalu Legend Rocka na zakup voucherów do wykorzystania od momentu otwarcia obiektu, aż do końca 2021 roku. Dyrektor Zarządzający Mirosław Wawrowski w rozmowie stwierdził, że są podmiotem gospodarczym i zawsze liczyli się z możliwością ryzyka, ale nikt na świecie nie przewidział takiej pandemii. Oferta jest korzystna dla obu stron. Osoba kupująca voucher (rozpiętość cen od 6 zł do 3000 zł) zyskuje duży rabat i dodatkowe atrakcje, a Dolina Charlotty będzie posiadała środki na przetrwanie.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Dyrektor liczy również na duże wsparcie fanów Festiwalu Legend Rocka. Ma nadzieję, że ich wsparcie przy zakupie voucherów pomoże w kontynuowaniu Festiwalu w dalszych latach.

Artykuł sponsorowany

d1mzo5t
d1mzo5t