Trwa ładowanie...
oludeniz

Dolina Motyli. Miejsce zapierające dech w piersiach

Dolina Motyli to malownicze, zapierające dech w piersiach miejsce położone w tureckiej prowincji Muğla, niedaleko turystycznej miejscowości Ölüdeniz.

Share
Dolina Motyli. Miejsce zapierające dech w piersiach
Źródło: www.kelebeklervadisi.org
d1ivegl

Dolina Motyli to malownicze, zapierające dech w piersiach miejsce położone w tureckiej prowincji Muğla, niedaleko turystycznej miejscowości Oludeniz.

Dolina położona jest u stóp Babadağ – góry, która ze względu na występującą na niej endemiczną florę wpisana została na listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego. Usytuowana między wysokimi ścianami wąwozu dolina nazwę swą zawdzięcza występującym tu w okresie od czerwca do września licznym gatunkom motyli, z których najsłynniejszy to przepiękny prążkowany Motyl Tygrysi.

Dolina słynie także z urzekającej, wyjątkowo czystej, błękitnej laguny, złocistej plaży oraz pięknego wodospadu położonego u styku ścian wąwozu.

d1ivegl

Dzięki niepowtarzalnej atmosferze, ciszy i pięknej przyrodzie, w Dolinie Motyli, z dala od zgiełku kurortów turystycznych, co roku odbywają się liczne spotkania medytacyjne, warsztaty artystyczne, zajęcia jogi i wykłady na temat filozofii Wschodu. Wstęp na większość z tych spotkań jest bezpłatny.

Do Doliny najszybciej dostać się można z przystani w Oludeniz, skąd co godzinę kursują taksówki wodne. Turyści pragnący spędzić dłuższy czas w tym malowniczym miejscu mogą skorzystać z kilkuosobowych drewnianych domków oraz pola namiotowego.

Więcej informacji na temat Doliny Motyli znaleźć można na poniższej stronie internetowej: www.kelebeklervadisi.org

d1ivegl

Podziel się opinią

Share
d1ivegl
d1ivegl