Trwa ładowanie...
d3x2yrb

Domino Park w Nowym Jorku. Dzięki kręgom mieszkańcy zachowują dystans między sobą

Mieszkańcy Nowego Jorku, zmęczeni izolacją domową, chcą spędzać czas na zewnątrz – zwłaszcza że pogoda dopisuje. Jednak władze metropolii czy właściciele atrakcji muszą szukać rozwiązań, mających na celu zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa. Oto jeden z przykładów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zarządcy Parku Domino postanowili namalować na trawie białe kręgi, które dzieli dystans 1,5 m
Zarządcy Parku Domino postanowili namalować na trawie białe kręgi, które dzieli dystans 1,5 m (Getty Images)
d3x2yrb

Domino Park, ulokowany na nowojorskim Brooklynie, cieszy się dużą popularnością. Nic dziwnego, że tereny dawnej rafinerii cukru są często odwiedzane przez mieszkańców Wielkiego Jabłka. Przyciągają idealnie przystrzyżoną trawą, imponującym widokiem na miasto i strefą do gry w bocce.

  Getty Images
(Getty Images)

Apele władz metropolii, aby pozostać w domach, nie przynoszą spodziewanego efektu, dlatego włodarze starają się, aby w najbardziej obleganych miejscach kontrolować liczbę osób. Jak informuje "CNN", podobne działania wprowadzają właściciele prywatnych terenów – jak np. Domino Park, który w odróżnieniu to wielu podobnych miejsc w Nowym Jorku nie jest zarządzany przez miejski Departament Parków i Zieleni.

  Getty Images
(Getty Images)

Zarządcy tego terenu postanowili namalować na trawie białe kręgi, które dzieli dystans 1,5 m. Powód jest oczywisty – wskazanie odwiedzającym, jaką odległość powinni zachowywać między innymi osobami w czasie epidemii koronawirusa. Efekt tego jest taki, jak zakładano – mieszkańcy przebywający w parku odpoczywają wyłącznie tam, gdzie wskazali pracownicy paku. Inicjatywa szybko zdobyła rozgłos w Stanach Zjednoczonych dzięki zdjęciom opublikowanym w mediach społecznościowych. Można się spodziewać, że podobne rozwiązanie zostanie zastosowane w innych parkach na terenie Nowego Jorku, a także w różnych amerykańskich miastach.

d3x2yrb

Koronawirus w Nowym Jorku

Nowy Jork jest jednym z najbardziej doświadczonych przez koronawirusa miast na świecie. W połowie maja liczba osób, które zostały zarażone COVID-19 przekroczyła 200 tys. Ponad 15 tys. pacjentów zmarło. W całym stanie Nowy Jork liczba zgonów wynosi ok. 30 tys. – to ponad 30 proc. wszystkich ofiar epidemii w całych Stanach Zjednoczonych.

Źródło: CNN

d3x2yrb

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Kiedy nowy etap odmrażania gospodarki?

d3x2yrb

Podziel się opinią

Share
d3x2yrb
d3x2yrb