Trwa ładowanie...

Dubai Expo 2020. Turyści mogą skorzystać z bezpłatnych wycieczek autobusowych

Organizatorzy Dubai Expo 2020 zapraszają turystów i mieszkańców Zjednoczonych Emiratów Arabskich na bezpłatne wycieczki autobusowe "The World’s Greatest Show", aby pokazać im teren przyszłorocznego Expo.

Share
Dubai Expo 2020. Turyści mogą skorzystać z bezpłatnych wycieczek autobusowych
Źródło: Materiały prasowe
d36fk7f

Od 20 lipca do 31 sierpnia 2019 r. są organizowane wycieczki po terenie Expo 2020. Bezpłatne autobusy zatrzymują się w kilku miejscach w emiracie Dubaju, Szardża i północnych emiratach.

Podczas wycieczki zwiedzający poznają historię światowych wystaw i kulisy powstania Centrum Odwiedzających (Visitor Centre) oraz spróbują arabskich potraw i napojów. W trakcie zwiedzania nie zabraknie również aktywnej rozrywki. Wszystkie opowieści zostaną wzbogacone o fakty i autentyczne dane.

d36fk7f

Wycieczki organizowane są w każdy poniedziałek i środę (po południu) oraz przez całą sobotę. Aby wziąć udział wystarczy mieć przy sobie ważny dokument tożsamości ze zdjęciem.

Zobacz też: Dubaj. Turystyczna mekka na Bliskim Wschodzie

Manal AlBayat, Chief Community Engagement Officer Expo 2020 podkreśla, że "światowe wystawy słyną z charakterystycznej architektury: od Wieży Eiffla w 1889 r. do Space Needle w 1962 r. Taką ikoną może stać się Al Wasl Plaza czyli centralny punkt Expo, Pawilon ZEA czy Pawilon Zrównoważonego Rozwoju "Terra". Pawilony będą promować przyrodę, ekologię i technologię. Cały obszar ma przypominać płatek i będzie inspirowany procesami fotosyntezy oraz pozyskiwania odnawialnej energii ze słońca i wody zawartej w powietrzu".

Podczas Expo 2020 zostanie otwarty również najwyższy na świecie diabelski młyn Ain Dubai na Wyspie Bluewaters w Dubaju. Budowla ma wysokość 250 m i do jej budowy użyto o 25 proc. więcej stali niż żelaza przy budowie Wieży Eiffla.

Wizualizacja / materiały prasowe
Źródło: Wizualizacja / materiały prasowe

Expo 2020 odbędzie się między 20 października 2020 r. a 10 kwietnia 2021 r. i będzie pierwszą wystawą światową organizowaną w kraju arabskim. Wezmą w nim udział przedstawiciele 192 krajów, a teren Expo odwiedzi 25 milionów odwiedzających, z czego 70 proc. będzie z poza Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Teren Expo zajmuje powierzchnię 4,38 km kw. i znajduje się w sąsiedztwie międzynarodowego lotniska Al Maktoum w Dubaju.

Więcej informacji odnośnie samego Expo 2020, terminów wycieczek, przystanków i rezerwacji biletów znajduje się na oficjalnej stronie Expo 2020.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d36fk7f

Podziel się opinią

Share
d36fk7f
d36fk7f