Trwa ładowanie...
Dublin – czym przyciąga stolica Irlandii?

Dublin – czym przyciąga stolica Irlandii?

Dublin zachwyca niepowtarzalną atmosferą i licznymi zabytkami. Przepływająca przez miasto rzeka Liffey dzieli je na dwie części, o zdecydowanie odmiennym charakterze: tradycyjną Northside oraz nowocześniejszą i bardziej zamożną Southside. Każda dzielnica słynie z czegoś innego – Temple Bar jest rozrywkowa, pełna barów i restauracji, zaś Grafton Street to lokalizacja najważniejszych muzeów miejskich, galerii i ekskluzywnych butików. W stolicy Irlandii każdy znajdzie coś dla siebie!

Share
dw3ulgf

Mówiąc o Dublinie nie można zapomnieć o zakładzie Browarów Guinnessa, produkującym znane na całym świecie piwo o ciemnej barwie. Dla fanów muzyki, niech najlepszym zaproszeniem do stolicy Irlandii będzie fakt, że to właśnie stąd pochodzi jeden z najlepszych światowych zespołów rockowych - U2.

Jakich miejsc nie można pominąć? Koniecznie trzeba tu zobaczyć Zamek Dubliński i katedrę Kościoła Chrystusowego z 1172 r. Do największych atrakcji należy Trinity College, uniwersytet założony w 1592 r. Długie kolejki ustawiają się do tutejszej biblioteki. Zachwyca przepięknym układem, poza tym można w niej zobaczyć słynną Księgę z Kells (Book of Kells). Wstęp do biblioteki kosztuje 10 euro.

dw3ulgf

Dublin jest wyjątkowo zielonym miastem - znajdziemy tu między innymi Phoenix Park, jeden z największych ogrodzonych parków miejskich Europy. Warto także wybrać się do pobliskiego Dún Laoghaire, jednego z najpopularniejszych kąpielisk i znanej przystani promowej.

Największe miasto Irlandii jest domem dla wielu Polaków. W mieście mieszka ponad 15 tys. osób z polskim obywatelstwem, natomiast w całej metropolii dublińskiej liczba ta wynosi ok. 40 tys. Do Dublina można polecieć z wielu polskich miast - m.in. Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Modlina czy Wrocławia. Ceny biletów rozpoczynają się od 49 zł.

dw3ulgf

Podziel się opinią

Share
dw3ulgf
dw3ulgf