Dzień otwarty w Sejmie. Jakie atrakcje czekają na zwiedzających?
Specjalny dzień otwarty zorganizowano w Sejmie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. "Zaplanowano specjalne atrakcje, które niczym magiczny wehikuł czasu przeniosą zwiedzających w czasy dzieciństwa naszych dziadków" - czytamy w komunikacie Kancelarii Sejmu.
"Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka w niedzielę, 21 stycznia br., w godz. 10:00-17:00 w Sejmie zaplanowano specjalny dzień otwarty" - podała w komunikacie Kancelaria Sejmu. "Tego dnia dwa pokolenia, w tym wyjątkowym miejscu, będą mogły wspólnie spędzić czas zarówno na poznawaniu siedziby polskiego parlamentu, jaki i przeszłości naszych dziadków" - czytamy w dalszej części.
Dzień otwarty w Sejmie
Zwiedzający będą mogli zobaczyć miejsca, w których na co dzień pracują posłowie - w tym hall główny czy kuluary. Ponadto z sejmowej galerii będzie też można spojrzeć na Salę Posiedzeń Sejmu. "Wyjątkowo będzie można również zobaczyć tego dnia gabinet Marszałka Sejmu" - zapowiada Kancelaria.
Dodatkowo z okazji święta wszystkich Babć i Dziadków w kilku miejscach zaplanowano specjalne atrakcje, które niczym magiczny wehikuł czasu przeniosą zwiedzających w czasy dzieciństwa naszych dziadków. "Będzie można zanurzyć się w kolorowy świat znany z "Reksia" oraz "Przygód Baltazara Gąbki", spróbować wody z saturatora, obejrzeć "Kronikę filmową", a także sprawdzić swoją wiedzę geograficzną przyglądając się zabytkowemu gobelinowi z herbami 49 miast wojewódzkich" - zapowiada Kancelaria.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Ferie 2024 pod palmami. Drożej czy taniej niż rok temu?
Dzień Babci i Dzień Dziadka w Sejmie
W sejmowej Sali Kolumnowej będzie można również zobaczyć wystawę pt. "Dzieciństwo naszych dziadków w obiektywie" oraz wziąć udział w quizie z nagrodami, dotyczącym życia w PRL. Zwiedzający będą mogli odebrać ciastko na kartki w Restauracji Sejmowej oraz zrobić sobie pamiątkowy filmik w fotobudce 360 st. Babcie i Dziadkowie będą też mogli wpisać swoje życzenia dla wnucząt w specjalnej księdze. "Na całej trasie zwiedzania będą obecni sejmowi przewodnicy, którzy opowiedzą o historii i architekturze tego jednego z najważniejszych gmachów w Polsce" - czytamy w zapowiedzi.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
Osoby pragnące zwiedzić budynki parlamentu muszą zabrać ze sobą dokument tożsamości i zgłosić się do działu przepustek zlokalizowanego przy ul. Wiejskiej. Wszyscy wchodzący do gmachu Sejmu zostaną poddani kontroli pirotechnicznej.
Źródło: PAP/Kancelaria Sejmu